Elbląskie żłobki tańsze o 25 proc.

2020-11-30 16:00:00(ost. akt: 2020-11-30 10:08:35)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Na wniosek Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga, Rada Miejska podjęła decyzję o zmniejszeniu opłat za żłobki. Kwoty mają zostać obniżone o 25 proc. Uchwała ma wejść w życie 1 stycznia.
Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały „wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci, które uczęszczają do publicznych żłobków, a także prowadzonej przez Gminę Miasto Elbląg polityki prorodzinnej mającej na celu pomoc rodzinie w wypełnianiu funkcji opiekuńczej i wychowawczej proponuję obniżenie miesięcznej opłaty za pobyt dziecka w żłobku.”

Prezydent jeszcze przed listopadową sesją mówił: — Zapowiadałem w swoim programie wyborczym, że będziemy się starali wspierać rodziny. W związku z tym, pomimo trudnej sytuacji, zakładamy obniżenie opłaty stałej o 25 procent dla rodziców korzystających ze żłobków publicznych. Skutek dla rodziny to jest 70 złotych miesięcznie, w skali roku to 840 zł. Myślę, że jest to kierunek wspierający młodych ludzi — zaznaczał Witold Wróblewski.

W trakcie sesji głos w tej sprawie zabrał radny Marek Pruszak. — Prezydent Witold Wróblewski obiecywał w kampanii wyborczej bezpłatne żłobki — mówił. — Taki krok jednak też cieszy. — To jest pierwszy krok w dochodzeniu do tej zapowiedzi — odpowiedział radnemu Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. — Do końca kadencji zostało jeszcze trochę czasu. Miejmy nadzieję, że zostanie to zrealizowane.

W tym temacie radni byli zgodni — wszyscy zagłosowali za obniżką.

Warto zauważyć, że w czasie, kiedy w Elblągu ceny za żłobki maleją, w Olsztynie drastycznie, bo aż dwukrotnie wzrastają. Olsztyńscy radni, podczas sesji rady zgodzili się na podwyżkę opłat za żłobki. Za dziecko w miejskim żłobku w Olsztynie trzeba będzie płacić 520 złotych miesięcznie plus 6 złotych dziennie za wyżywienie. Wcześniej było 227,92 i odpowiednio 4,84 zł.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl