Odurzony dopalaczami awanturował się i był agresywny

2020-12-12 08:05:32(ost. akt: 2020-12-12 08:10:03)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z Elbląga interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który awantował się z rodziną. Okazało się, że był pod wpływem działania dopalaczy. Funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z tymi środkami. Potrzebna była pomoc medyczna.
Policjantów wezwała rodzina, która w porę zareagował na zachowanie 30-latka. Zdarzenie miało miejsce w centrum Elbląga. Odurzony dopalaczami mężczyzna awanturował się i był agresywny. W rezultacie trafił do szpitala na obserwację. Funkcjonariusze zabezpieczyli zakazaną substancję i będą wyjaśniali, skąd pochodzi.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. tatuaży.

Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Apelujemy do osób, które zetkną się z osobą pod wpływem substancji psychoaktywnej o bezzwłoczne poinformowanie o tym fakcie służb medycznych i Policji.

KMP Elbląg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl