Taneczne zakończenie roku w Elblągu

2020-12-16 20:00:00(ost. akt: 2020-12-16 07:27:49)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

W minioną niedzielę (13 grudnia) rozegrany został ostatni w tym roku turniej tańca. Były to Taneczne talenty Warmii i Mazur, skierowane do dzieci rozpoczynających przygodę z tańcem. W turnieju wzięli udział młodzi adepci tańca z Olsztyna, Morąga, Gdańska i Elbląga.
Podczas Turnieju, wystąpiły dzieci i początkujące pary tańca towarzyskiego z klubów i szkół tanecznych, nieobjęte jeszcze systemem rywalizacji sportowej. Zawody rozegrane zostały według zasad obowiązujących na profesjonalnych zawodach tanecznych. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach ułożonych według wieku i zaawansowania tanecznego.

– Były to ich pierwsze zawody, na których zostały ocenione, wcześniej dzieci te występowały tylko na pokazowych turniejach – mówi instruktor i wiceprezes Stowarzyszenia Jantar Mateusz Czyżyk.

I dodaje: – Poradziły sobie doskonale, chociaż przyszło im zmierzyć się z tym w niecodziennej sytuacji. Impreza ze względu na epidemie COVID-19 odbyła się bez udziału publiczności.

Turniej był także dobrą okazją dla instruktorów, aby ocenić swoją pracę na tle innych klubów oraz ocenić postępy i poziom swoich par. W turnieju wzięli udział młodzi adepci tańca z Olsztyna, Morąga, Gdańska i Elbląga. Komisja sędziowska uhonorowała wszystkich uczestników, przyznając im miejsca na podium i medale. Grupie dziesięciu elbląskich adeptów tańca dodatkowo została przyznana pierwsza w ich „karierze” klasa taneczna.

CSE "Światowid"


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl