Promile nie przeszkodziły im w tym, by usiąść za kółkiem

2020-12-16 15:13:45(ost. akt: 2020-12-16 15:16:21)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj do kontroli 67-latka, który kierował volkswagenem golfem, mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Jego auto trafiło na policyjny parking.
Sytuacja miała miejsce wczoraj po godzinie 21.00. Policyjny patrol zatrzymał przy al. Odrodzenia 67-latka, który kierował vw golfem. Policjanci od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że mężczyzna jest pijany. Zatrzymano mu prawo jazdy, a jego auto zostało odholowane na parking.

Również wczoraj, 3 godziny wcześniej tym razem przy ul. Teatralnej doszło do samochodowej kolizji. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że kierująca toyotą corollą 43-letnia kobieta jest pijana. Wynik badania to nieco ponad promil alkoholu w organizmie. Jej auto trafiło na strzeżony parking. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem. Przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl