Szachowi mistrzowie z I LO

2021-01-20 12:00:00(ost. akt: 2021-01-20 08:48:38)

Autor zdjęcia: źródło: UM Elbląg

Kilka tygodni temu (16 grudnia) wspaniała ekipa uczniów reprezentowała 1 LO w trakcie Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Szachach – szkoły ponadpodstawowe. Jaki był tego finał?
Zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a także I miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt i II miejsce wśród chłopców. Dopiero teraz dotarły do szkoły trofea, stąd "poślizg" w naszej relacji z tego wydarzenia.

I LO reprezentowali:

1. Lidia Czarnecka
2. Michał Butkiewicz
3. Paweł Sawczuk
4. Michał Graczyk
5. Jakub Paulitz
6. Agata Sokołowska
7. Adrian Popielarczyk
8. Aleksander Asenhajmer

Wyniki pierwszych czterech wymienionych osób zaważyły na zdobyciu złota w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo Lidia Czarnecka wywalczyła 1 miejsce w kategorii dziewcząt (Lidia miała również 1 miejsce wśród wszystkich zawodników), a Michał Butkiewicz 2 miejsce w kategorii chłopców.

Na początku bieżącego roku szkolnego w I LO zreaktywowano działanie Kółka Szachowego. Fakt, iż "u Słowaka" uczy się teraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich, bardzo temu sprzyjał. Nawet w trakcie nauki zdalnej grupa spotyka się on-line i szkoli pod – profesjonalnym i zawsze życzliwym! – okiem mistrzyni.

Obrazek w tresci

Małgorzata Krasowska
źródło: UM Elbląg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl