Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Turysto! Zapraszamy nad Zalew!

2021-01-21 12:00:00 (ost. akt: 2021-01-21 10:17:24)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Arkadiusz Kolpert

Turystyka nadzalewowych miejscowości zaczyna się rozwijać. W Tolkmicku powstaje właśnie Lokalna Organizacja Turystyczna, dzięki której przybywający na te tereny turyści będą mogli w jednym miejscu zapoznać się z ofertą wielu gmin.

2 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyło się zebranie założycielskie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zalew Możliwości – Dziedzictwo Kulturowe Wody”. Siedziba nowo powołanej organizacji będzie mieściła się w Tolkmicku, choć jej członkowie wywodzą się z wielu miejscowości położonych w nadmorskim pasie od Trójmiasta, przez Elbląg po Tolkmicko.

Jak czytamy w poście umieszczonym na facebooku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku, zgodnie z uchwalonym na zebraniu statutem, LOT będzie działał na rzecz wzrostu znaczenia turystyki w gospodarce i rozwoju regionu dróg wodnych obszaru dolnej Wisły, Zalewu Wiślanego i południowego Bałtyku. Dzięki współdziałaniu członków LOT, którymi są lokalne samorządy, instytucje samorządowe i państwowe, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i osoby fizyczne nastąpi integracja podmiotów zainteresowanych rozwojem turystycznym.

— Idea jest taka, żeby skupić różne podmioty zainteresowane rozwojem terenów nadzalewowych i dolnego biegu Wisły — tłumaczy Magdalena Dalman, burmistrz Tolkmicka. — Podstawowy cel, to sieciowanie usług tak, by te atrakcyjne miejsca i istniejącą ofertę turystyczną połączyć w jeden projekt turystyczny. Dzięki temu turyści mieliby prostszy dostęp do informacji o atrakcjach i usługach na naszych terenach. Są także plany dotyczące rozwoju w dziedzinie turystyki, kultury i dziedzictwa historycznego naszych terenów.

Przed młodą organizacją w tej chwili żmudny proces uzyskania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Na czele komitetu założycielskiego LOT stanęła Magdalena Dalman, burmistrz Tolkmicka, jedna z inicjatorek powstania organizacji. — Dla mnie na tych terenach jest mnóstwo ciekawych rzeczy, dlatego między innymi przeprowadziłam się tutaj z Trójmiasta — mówi Magdalena Dalman. — Połączenie wody i Wysoczyzny tworzy tu niezwykłe miejsce pod względem krajobrazowym, turystycznym i przyrodniczym. Dla turystów natomiast ważne jest to, że Tolkmicko i okolice są ciche i spokojne i że nie ma tu tłumów takich, jak choćby w Krynicy Morskiej.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Antysystem #3045865 | 31.0.*.* 21 sty 2021 16:51

    Ciekawe ile kasy chcą wyrwać bo o nic innego tu nie chodzi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz