Przewoził tytoń, twierdził, że to pasza dla kurcząt [ZDJĘCIA]

2021-01-26 12:00:00(ost. akt: 2021-01-26 11:37:14)

Autor zdjęcia: WMOSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kierowcę, który popełnił wykroczenie drogowe. Podczas kontroli, okazało się, że auto wyładowane jest krajanką tytoniową. Kierowca zapytany o zawartość worków, powiedział funkcjonariuszom, że przewozi paszę dla kurcząt.

Funkcjonariusze Straży Granicznej, 21 stycznia zatrzymali w gminie Morąg kierowcę passata. 62-letni mężczyzna, tak się spieszył, że wyprzedzał na zakręcie samochód ciężarowy, w dodatku na podwójnej linii ciągłej.

W trakcie kontroli, funkcjonariusze SG zauważyli na tylnym siedzeniu 2 worki. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego stwierdził, że przewozi paszę dla kurcząt. Funkcjonariusze z W-MOSG nie dali wiary tym wyjaśnieniom i sprawdzili zawartość. Okazało się, że to krajanka tytoniowa. W bagażniku znajdowały się jeszcze 4 worki z nielegalnym tytoniem. W sumie kierujący passatem wiózł 120 kg krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej udali się na jego posesję. W zaparkowanym tam busie znaleźli 980 litrów bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu. Przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, gdzie ujawniono następny alkohol z różnymi etykietkami znanych marek. Ponadto zabezpieczono kolejną krajankę tytoniową w ilości 118 kg oraz prawie 10 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Zdeponowano również blisko 260 sztuk czerwonych i zielonych nakrętek do butelek oraz ponad 2 kg korków koloru żółtego. Na posesji znaleziono także 474 plastikowe butelki o pojemności 0,9 l każda, które mogły służyć do dalszej dystrybucji wyrobów alkoholowych.

Łącznie zabezpieczono ponad 238 kg krajanki tytoniowej i prawie 10 tys. sztuk papierosów. Szacunkowa wartość wyrobów tytoniowych bez akcyzy wynosi blisko 130 tys. zł. Natomiast 1 251 litrów bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu, o szacunkowej wartości 9 tys. zł zostanie poddana ekspertyzie.

Za przewożenie oraz posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy, mieszkaniec powiatu ostródzkiego poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pasza dla Kurczat ? #3049769 | 84.138.*.* 26 sty 2021 23:41

    A od kiedy Kurczeta pala papierosy ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)