Rehabilitacja w Pasłęku będzie na najwyższym poziomie

2021-01-28 14:00:00(ost. akt: 2021-01-29 11:33:15)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Już za dwa lata pasłęcki szpital wzbogaci się o nowy budynek, w którym rehabilitowani będą nie tylko dorośli mieszkańcy powiatu, ale również dzieci. — Nowo wybudowany budynek poprawi warunki odbywania zabiegów — mówi Iwona Chełchowska, prezes zarządu szpitala.
Jak wyjaśnia Iwona Chełchowska, realizacja projektu polegać będzie na budowie nowego budynku, dwukondygnacyjnego o łącznej powierzchni 1308,57 m2, który zostanie włączony w istniejący zespół zabudowy szpitala. Szpital poszerzy świadczenie usług medycznych, o odział rehabilitacji stacjonarnej dla dorosłych i ośrodek rehabilitacji leczniczej dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego.

— Nowo wybudowany budynek poprawi warunki odbywania zabiegów dla dzieci, które obecnie korzystają z usług w starym budynku nienadającym się do remontu — dodaje prezes zarządu. — Natomiast nowo utworzony oddział rehabilitacyjny dla dorosłych zapewni dostęp mieszkańcom powiatu elbląskiego do kompleksowej rehabilitacji w szpitalu w Pasłęku.

Inwestycja zapewne nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony marszałka województa warmińsko-mazurskiego i starosty elbląskiego. 29 stycznia 2021 roku pomiędzy Województwem Warmińsko - Mazurskim a Szpitalem Powiatowym Sp. z o.o. w Pasłęku zostanie podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Budowa budynku na potrzeby Oddziału rehabilitacji Stacjonarnej oraz Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego”. Jak dodaje Chełchowska, przedmiotem umowy będzie dofinansowanie kwalifikowalnych kosztów inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 5.578.383,42 zł i zostanie dofinansowana w 67,55% wysokości kosztów kwalifikowalnych, czyli na kwotę 3.369.728,85 zł.

Maciej Romanowski, starosta elbląski poinformował natomiast, że powiat elbląski na ten cel przeznacza 1 mln zł. — Nowy budynek charakterem architektonicznym nawiąże do historycznej zabudowy — napisał starosta. I dodał: — Wydaje się, że w obliczu pandemii i wciąż starzejącego się społeczeństwa pacjentów tam na pewno nie zabraknie.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl