Po prostu chcemy pomagać [AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA]

2021-01-31 13:24:25(ost. akt: 2021-02-01 06:36:36)

Autor zdjęcia: WOŚP Elbląg

136 411,15, to wynik, jaki podał elbląski sztab WOŚP na godzinę 20:00.

W Elblągu na ulice wyszło dziś (31 stycznia) 328 wolontariuszy, którzy chcą wesprzeć działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć nie ma sceny, organizatorzy wierzą, że to będzie najwspanialszy finał.

— Jest inna sytuacja jeżeli chodzi o epidemię, natomiast myślę, że wszyscy od marca 2020 roku nauczyliśmy się stosować dystans społeczny i to będzie u nas zachowane — mówił Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu orkiestry. — Będzie mniej eventów, na których możemy się wspólnie spotykać, nie będzie sceny, ani światełka do nieba. Myślę, że mimo to, tej energii w sercach jest tyle, że będziemy się wspierać.

Wolontariusze odbierali puszki od godziny 9. Kreatywność ich nie zna granic. Byli żołnierze z grupy ASG, zauważyć można także było stroje wilka i niedźwiedzia. — Po prostu chcemy pomagać — mówił Janek z grupy ASG. — Dzięki temu, że się przebieramy, robimy wokół siebie więcej szumu i dzięki temu przyciągamy więcej osób.

— Córka po raz pierwszy się zaangażowała i dziś zbieramy pieniądze razem z nią. Zamierzamy zebrać całą puszkę — mówią Oliwia, Marta i Grzegorz, kolejni wolontariusze, których spotykamy przy sztabie elbląskiej WOŚP.

Tuż przed 13 sztab podał informacje, że stan konta wynosi prawie 8 tysięcy złotych.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl