Przywiązała psa do śmietnika. Zmarzniętego czworonoga uratowali strażnicy miejscy

2021-02-02 13:10:23(ost. akt: 2021-02-02 13:22:08)

Autor zdjęcia: Straż Miejska Elbląg

Zima, to bardzo trudny okres dla naszych podopiecznych, nie pozostawiajmy ich na zewnątrz, tym bardziej nie zabierajmy ich ze sobą po zakupy — apelują elbląscy strażnicy miejscy. Wczoraj udało im się uratować trzęsącego się z zimna psa, którego właścicielka przywiązała do kosza na śmieci.
Wczoraj strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Teatralnej do kosza na śmieci przywiązany jest pies. Wysłani na miejsce strażnicy przy wejściu do sklepu Kaufland ujrzeli trzęsącego się z zimna czworonoga.

Zgłaszająca interwencję kobieta próbowała szukać właściciela zwierzaka, a ochrona sklepu kilkukrotnie informowała o zdarzeniu przez mikrofon. Właściciel psa mimo wszystko nie reagował.

Strażnicy, aby ogrzać przemarzniętego psa, zabrali go do radiowozu. Czworonóg okazał się bardzo przyjaznym pieskiem.

Obrazek w tresci

Ponieważ przez dłuższy czas nikt się po niego nie zgłaszał, strażnicy zmuszeni byli odwieźć go do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, jednak w tym czasie, wróciła z zakupów jego właścicielka.

Była to starsza pani, która za swoje zachowanie została jedynie pouczona, a pies został jej zwrócony.

Strażnicy apelują: — Zima, to bardzo trudny okres dla naszych podopiecznych, nie pozostawiajmy ich na zewnątrz, tym bardziej nie zabierajmy ich ze sobą po zakupy. Gdy spotkasz na swojej drodze samotne zwierzę, nie bądź obojętny — reaguj.

To niejedyny przypadek z ostatnich dni, kiedy strażnicy ruszyli na pomoc zwierzęciu.

W miniony piątek w godzinach popołudniowych dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Elblągu powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej w Elblągu, że w okolicach ulicy Moniuszki prawdopodobnie przemieszcza się ranny łabędź.

Wysłany na miejsce patrol zlokalizował rannego łabędzia, który siedział skulony na poboczu, blisko ruchliwej jezdni.

Obrazek w tresci

Strażnicy miejscy powiadomili Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki i zabezpieczyli ptaka do czasu przyjazdu pracownika ośrodka.

Ośrodek przekazuje, że łabędź był osłabiony i wyziębiony, ale, jak tylko wróci do zdrowia, najprawdopodobniej na wiosnę, zostanie wypuszczony do swojego naturalnego środowiska.

źródło: Straż Miejska w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl