Pożar domu wielorodzinnego. Jedna osoba została ranna [ZDJĘCIA]

2021-02-02 13:50:24(ost. akt: 2021-02-02 13:57:56)

Autor zdjęcia: OSP Rychliki

Wczoraj około 15:30 okoliczne jednostki strażackie otrzymały informacje o pożarze domu wielorodzinnego w miejscowości Krupin (gmina Rychliki, powiat elbląski).

— Około godziny 15:45 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru w miejscowości Krupin. Na miejsce udaliśmy się ciężkim wozem ratowniczo-gaśniczym 349[N]42 Scania P360. Po kilkunastu kilometrach dojechaliśmy do zgłoszenia, pożar obejmował górną część dachu domu wielorodzinnego. Przystąpiliśmy do pomocy pracującym na miejscu jednostkom. Dzięki dużej liczbie zastępów na miejscu zdarzenia udało się uratować większą część objętego pożarem budynku. Niestety, dachu nie udało się uratować — przekazała wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna w Markusach.

Według informacji podanej przez OSP Markusy w działaniach brały udział 3 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Pasłęku, 1 zastęp z Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarna w Jelonkach, 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychlikach, 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętym Gaju, 1 zastęp z OSP Markusy, zespół ratownictwa medycznego, 2 policyjne radiowozy, oraz pogotowie energetyczne.

— Z dotychczasowych informacji wiemy, że jedna osoba ranna została przewieziona do szpitala. Na miejscu zdarzenia trwa dochodzenie przyczyn powstania pożaru — informuje OSP Markusy.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl