Jerzy Stanecki: dobry sołtys szuka rozwiązań

2021-02-13 09:09:37(ost. akt: 2021-02-14 11:17:00)
Po lewej Jerzy Stanecki, ubiegłoroczny laureat plebiscytu

Po lewej Jerzy Stanecki, ubiegłoroczny laureat plebiscytu

Autor zdjęcia: kk

Jak twierdzi Jerzy Stanecki, ubiegłoroczny laureat naszego plebiscytu na Super Sołtysa, zintegrowana społeczność lokalna może naprawdę wiele. Doceniacie prace swoich sołtysów? Pokażcie im to i zagłosujcie na nich.
Jerzy Stanecki, sołtys wsi Sierpin, wygrał plebiscyt Super Sołtysa w zeszłym roku. Dobry sołtys, to według niego człowiek, który ma otwarty umysł, szuka rozwiązań i proponuje kierunki działań.

Jak, z perspektywy czasu, ocenia swoją wygraną? — Jeśli otrzymuje się nagrodę, którą tworzą ludzie, przyjaciele, sąsiedzi, mała społeczność lokalna, to musze przyznać, jest to coś fantastycznego i bardzo miłego. Ta nagroda, to jest dowód na to, że jeżeli mała społeczność jest zintegrowana, może naprawdę wiele.

Jaki był ten rok w Sierpinie? — Ograniczenia, które wprowadził rząd, nie oznaczały, że pozamykaliśmy się w domach — zauważa Jerzy Stanecki. — Życie toczy się dalej. To był dla mnie czas, żeby usiąść, przemyśleć, ułożyć jakieś plany, ale nie tylko. Zorganizowaliśmy na przykład kulig, w którym rotacyjnie uczestniczyło po pięć osób, tak jak nakazał rząd.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZEJ AKCJI?
Kandydatury na "Super Sołtysa 2021" wraz z uzasadnieniem mogą zgłaszać samorządowcy, instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz czytelnicy i redakcje mediów Grupy WM. Organizator, układając listy, korzysta z ogólnodostępnych spisów znajdujących się na stronach urzędów gmin. Nazwiska sołtysów należy przysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Na zgłoszenia z uzasadnieniem kandydatury czekamy do 19.02. 2021 roku do godziny 15.00.

DO KIEDY TRWA GŁOSOWANIE?
Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59. Nazwiska kandydatów i zasady głosowania znajdują się na www.gazetaolsztynska.pl. Koszt jednego sms-a wynosi 2,46 zł brutto.

Konkursy na SuperSołtysa 2021 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2021 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Do każdego pełnoletniego mieszkańca wsi, z której pochodzi wygrany sołtys, trafi półroczna e-prenumerata gazety.

Ranking powiatowy

Regulamin: kliknij tutajCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl