środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli [ZDJĘCIA]

2021-02-15 16:00:00 (ost. akt: 2021-02-15 17:03:21)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Około 600 nauczycieli zgłosiło się w Elblągu na szczepienie przeciw COVID-19. Jak zapowiada Alina Owczarek, koordynator szczepień i przychodni Szpitala Miejskiego w Elblągu szczepienie nauczycieli powinno zająć około dwa tygodnie.


Obecnie w Elblągu jest 100 szczepionek przeznaczonych dla nauczycieli. — Kolejnych 300 już zamówiliśmy — informuje Alina Owczarek. — Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda nam się umówić nauczycieli na wizyty, w ciągu dwóch tygodni powinniśmy wszystkich zaszeczepić.

Nawet nauczyciele, którzy zgłosili się na szczepienie, mają wątpliwości, czy dobrze robią. — Mimo, że tu stoję, to nadal mam mieszane uczucia, czy dobrze robię — mówi pani Natalia, jedna z nauczycielek, która przyszła się zaszczepieć. — Wydaje mi się, że ta szczepionka pomoże nam wrócić do normalnego funkcjonowania i pomoże nam nawet fizycznie przejść łagodniej zakażenie. Podobno skuteczność szczepionki, którą przyjmujemy jest nieco mniejsza, ale na pewno jest większa niż gdybyśmy się w ogóle nie zaszczepili.

Nauczyciele są szczepieni szczepionką firmy AstraZeneca. — Według informacji, jakie przekazywane są nam podczas szkoleń szczepionki Pfizer i Moderna mają 95 proc. skuteczności, AstraZeneca 70 do 80 proc. — wyjaśnia Alina Owczarek.

— Szczepionki przeciw grypie nie dają nam 95 proc. pewności. Mają około 65 proc — dodaje Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy szpitala. — Samo zaszczepienie chroni nas przed ciężkim zachorowaniem na koronawirusa. Może zdarzyć się zachorowanie, ale zawsze będzie to łagodniejszy przebieg.

KCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Fu #3060589 | 78.88.*.* 16 lut 2021 08:07

    Króliki oświatowe.Ciekawe ilu się zaszczepi? A może lepiej przeznaczyć ten specyfik dla TVP w darze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz