Pasłęczanka Sandra Kruk na turnieju w Sofii

2021-02-19 12:00:00(ost. akt: 2021-02-19 15:14:27)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Pięć reprezentantek Polski kandydujących do występu w olimpijskim turnieju bokserskim wystąpi w 72 turnieju "Strandja", który od 23 do 27 lutego odbędzie się w Sofii. W składzie powołanym przez trenerkę kadry narodowej Karolinę Michalczuk znalazła się m.in. Sandra Kruk.
W składzie powołanym przez trenerkę w kategorii wagowej 57 kg znalazła się pasłęczanka Sandra Kruk (niestowarzyszona, reprezentująca Warmińsko-Mazurski Związek Boksu Amatorskiego).

Oprócz niej barwy narodowe reprezentować będą: w wadze 51 kg Sandra Drabik (Boxing Kielce), 60 kg Agata Rygielska (Pomorzanin Toruń), 69 kg Karolina Koszewska (Legia Warszawa) oraz w wadze 75 kg Elżbieta Wójcik (Róża Karlino).

W bułgarskiej stolicy rywalizować będzie pięć naszych pięściarek, a każda z nich ma szansę na awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio — uważa szef wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego Paweł Pasik.

Do tej pory w zawodach olimpijskich uczestniczyła tylko Michalczuk w 2012 roku w Londynie. Olimpijskie kwalifikacje do Igrzysk w Tokio rozgrywane były w marcu ubiegłego roku w Londynie. Z kobiecej kadry narodowej tylko jedno zwycięstwo od wyjazdu na turniej w Tokio dzieliło Drabik i Koszewską. Natomiast pierwsze walki wygrały: Kruk i Rygielska. Na swój pojedynek czekała jeszcze Wójcik.

Jerzy Kuczyński[highlight]Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl