OSP Krzewsk z nową lancą kominową

2021-02-24 12:00:00(ost. akt: 2021-02-24 09:40:45)

Autor zdjęcia: OSP Krzewsk/facebook.com

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku otrzymała profesjonalną lancę kominową (mgłową). Wczoraj, 23 lutego, strażacy uczestniczyli w szkoleniu, które przybliżyło im działanie tego sprzętu.
Na terenie remizy w Krzewsku odbyło się szkolenie przygotowujące strażaków do użytkowania lancy, połączone z prezentacją nowego sprzętu, który umożliwia przebijanie się nawet przez karoserię pojazdu. W szkoleniu uczestniczyły także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Markusach oraz OSP KSRG w Małdytach.

Całość podzielona była na dwa bloki.

Blok pierwszy - gaszenie płonącej sadzy w przewodzie kominowym (który na potrzeby szkolenia wykonał druh Adam Śliwa), za pomocą lancy kominowej.

Blok drugi - gaszenie płonącego samochodu, którym - na potrzeby szkolenia - wsparła strażaków Stacja Demontażu Pojazdów. Tym razem strażacy próbowali różnych wariantów - gaszenie lancą przebijającą (przez przednią szybę), lancą kominową, lancą przebijającą z boku pojazdu, przez drzwi i bagażnik.

Ideą przyświecającą projektowaniu tych urządzeń gaśniczych był komfort i bezpieczeństwo ratowników. Według strażaków z Krzewska, wszystkie testy prezentowany sprzęt przeszedł pomyślnie.

oprac. KCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl