SuperSołtys2021: w czołówce także sołtys Kadyn!

2021-02-25 08:00:00(ost. akt: 2021-02-24 15:04:19)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Pani Dorota Lebioda z Kadyn funkcję sołtysa objęła po raz pierwszy. Od dwóch lat, mimo panującej pandemii, stara się, aby mieszkańcy byli ze sobą coraz bardziej zjednoczeni.
Dorota Lebioda stanowisko sołtysa objęła niespełna dwa lata temu. Choć to jej pierwsza kadencja, to praca na rzecz mieszkańców nigdy nie była jej obca. — Wieś potrzebowała zmian, padło na mnie — śmieje się pani Dorota. Jeszcze wcześniej, przed objęciem stanowiska, pani Dorota angażowała się w działalność stowarzyszeń i pozyskiwała pieniądze na dofinansowanie świetlicy. — Mieszkańcy chyba zdecydowali, że skoro coś potrafię zorganizować, to się nadaję na to stanowisko.

I tak, z grupą mieszkańców i z Kołem Gospodyń Wiejskich pani sołtys zorganizowała Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców wsi. Rok temu natomiast udało się zadbać o cmentarz ewangelicki, który został zdewastowany. W grudniu 2020 roku natomiast, dzięki zaangażowaniu kilku mieszkańców, udało się, po raz pierwszy, postawić w centrum Kadyn choinkę.

Dobry sołtys, to według pani Doroty osoba, która potrafi słuchać swoich mieszkańców i rozmawiać z nimi. — Trzeba być otwartym na drugiego człowieka i próbować jednoczyć mieszkańców — mówi. — Nie zawsze się to udaje, bo bywa, że ludzie zgłaszają różne potrzeby, a później okazuje się, że chcieli zupełnie czegoś innego. Wydaje mi się jednak, że stopniowo wszystko można zmienić na lepsze.

Obrazek w tresci

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZEJ AKCJI?

Kandydatury na "Super Sołtysa 2021" wraz z uzasadnieniem mogą zgłaszać samorządowcy, instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz czytelnicy i redakcje mediów Grupy WM. Organizator, układając listy, korzysta z ogólnodostępnych spisów znajdujących się na stronach urzędów gmin. Nazwiska sołtysów należy przysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Na zgłoszenia z uzasadnieniem kandydatury czekamy do 19.02. 2021 roku do godziny 15.00.

DO KIEDY TRWA GŁOSOWANIE?
Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59. Nazwiska kandydatów i zasady głosowania znajdują się na www.gazetaolsztynska.pl. Koszt jednego sms-a wynosi 2,46 zł brutto.

Konkursy na SuperSołtysa 2021 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2021 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Do każdego pełnoletniego mieszkańca wsi, z której pochodzi wygrany sołtys, trafi półroczna e-prenumerata gazety.

Ranking powiatowy

Ranking regionalny
[ iframe]http://statsp.qiwi.pl/plebiscite/ss2021-pt25.html[/iframe]

Regulamin: kliknij tutajCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl