Wtorek, 16 sierpnia 2022. imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Pożar dachu w Żurawcu [ZDJĘCIA]

2021-02-28 09:01:41 (ost. akt: 2021-02-28 09:12:02)

Autor zdjęcia: OSP Krzewsk

Wczoraj (27.02) po godzinie 22 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali informacje o palącym się dachu. Na szczęście, dzięki szybkiej akcji, ogień nie przeniósł się na resztę budynku.


Jak relacjonują strażacy z OSP Krzewsk, według informacji, jakie uzyskali z Miejskiego Stanowiska Kierowania Komend Miejskiej PSP w Elblągu, ogień zauważył z drogi przypadkowy kierowca.

- Do działań udaliśmy się średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym - wyjaśniają strażacy. - Po dotarciu na miejsce zastaliśmy mocno rozwinięty pożar dachu budynku mieszkalnego - płomienie wydostawały się na zewnątrz. Do działań przystąpiliśmy przy użyciu dwóch linii gaśniczych. W międzyczasie na miejsce zaczęły docierać kolejne zadysponowane jednostki - 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Elblągu (w tym drabina), OSP Markusy oraz OSP Żurawiec. Ponadto - ze względu na zapotrzebowanie większej ilości wody - na miejsce pożaru wezwano naszą cysternę.

Po zakończeniu akcji gaśniczej cysterna z Krzewska oraz inne jednostki powróciły do swoich strażnic, nartomiast samochód z jednostki z Krzewska kontrolnie pozostał na miejscu w celu sprawdzenia, czy pożar ponownie nie rozgorzeje.

oprac. K