Pełno śmieci na starówce

2021-03-09 12:00:00(ost. akt: 2021-03-08 16:44:56)

Autor zdjęcia: K

Stare Miasto jest wizytówką Elbląga. Pośród pięknych obiektów, nowoczesnej fontanny i zieleni stoją… trzy śmietniki. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że często są przepełnione śmieciami.
Z prośbą o uporządkowanie tego terenu zwrócił się do prezydenta Elbląga radny Rafał Traks. — Na Starym Mieście w okolicy katedry Św. Mikołaja panuje nieporządek — pisał radny. — Jest to centrum starówki i stanowi miejsce często odwiedzane przez turystów. Chyba nie zależy nam na tym, żeby to miejsce było tak zapamiętane przez turystów? Wnoszę o uporządkowanie tego terenu oraz ustanowienie na przyszłość miejsca lub wiaty, które nie doprowadziłoby do sytuacji rozrzuconych śmieci w centrum Starego Miasta.

Na pismo z 23 lutego odpowiedział Witold Wróblewski, prezydent miasta. — Podległe mi służby na bieżąco monitorują i reagują na nieprawidłowości związane z odbiorem odpadów komunalnych i utrzymaniem czystości — wyjaśniał.

Jak kontynuował prezydent, działania w celu usunięcia nieprawidłowości w odbiorze odpadów we wskazanej lokalizacji zostały podjęte już przed otrzymaniem tej interpelacji. 23 lutego teren przy ulicy Wodnej został uprzątnięty. — Ponadto zwiększona została częstotliwość opróżniania pojemników do segregacji odpadów komunalnych. Podjęte działania powinny pozwolić na uniknięcie gromadzenia odpadów poza pojemnikami.

KCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #3062268 | 79.163.*.* 9 mar 2021 21:52

    Panie prezydencie w centrum starówki w miejscu reprezentacyjnym stoją kible , czy one są puste czy pełne nie ma to znaczenia ,ot tak po prostu psują estetykę tego miejsca. Pan chce je przykryć wiatą ??? Pan jest prezydentem 100 tys. miasta czy sołtysem na wsi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz