Tak wygląda punkt z nielegalnymi grami [ZDJĘCIA]

2021-03-11 11:26:02(ost. akt: 2021-03-11 11:30:51)

Autor zdjęcia: KAS

W miniony czwartek na terenie Pasłęka ujawniono punkt, w którym prowadzono gry na komputerach. Na żadnym ze znajdujących się urządzeń nie widniał numer poświadczający ich rejestrację i zezwolenia. Sam punkt wyposażono za to w cały system ostrzegawczy.

Na miejscu funkcjonariusze olsztyńskiej KAS zastali gracza, który wielokrotnie uruchamiał kolejne gry. Przesłuchali również osoby wychodzące z lokalu, których zeznania potwierdziły, że jest to punkt z nielegalnymi grami hazardowymi.

W środku znajdowały się stanowiska wyposażone w monitory ekranowe i jednostki komputerowe. Na żadnym z nich nie stwierdzono numerów poświadczenia rejestracji oraz zezwolenia.

Kontrolowany punkt posiadał kamery monitoringu. Ponadto w lokalu stwierdzono zamontowany system ostrzegawczy w postaci syren i alarmu, a także pojemnik, z którego można było rozpylać gaz pieprzowy.

Funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy, potwierdzający nielegalny charakter urządzeń.

W ramach przeszukania pomieszczeń ujawnili dwa zestawy komputerowe oraz bitomat, klucze do bankomatu, a także dodatkowy monitor.

Wszystkie ujawnione przedmioty zabezpieczono jako dowody rzeczowe w sprawie, które wraz z dokumentacją przekazano do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu.

źródło: KAS