środa, 19 maja 2021. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Pomóżcie go odnaleźć. Nasz Tomek może być wszędzie

2021-03-13 07:00:00 (ost. akt: 2021-03-12 14:43:49)

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

Był wrażliwy, towarzyski i bardzo mu na nas zależało. Z dnia na dzień stał się jednak innym człowiekiem. Wyszedł bez słowa i od roku nie mamy od niego żadnych wieści — mówi Agata, siostra Tomasza Rowickiego. Gdzie jest Tomek i kiedy wróci do domu?

Wszystko zaczęło się tak naprawdę w kwietniu 2019. To właśnie wtedy Tomek wyjechał w góry. Do Karpacza — jak mówił — do pracy. Któregoś dnia Agata, siostra mężczyzny, otrzymała od jego znajomego niepokojący telefon.

— Usłyszałam, że mój brat nagle wstał, wziął tylko kurtkę, zostawił dokumenty i włączonego laptopa i wyszedł. Nie było go już od trzech dni, dlatego jego współlokator postanowił się ze mną skontaktować — wspomina Agata. — Tomek został zgłoszony jako osoba zaginiona, po jakimś czasie odnalazł się w Czechach, a tamtejsze służby podwiozły go do polskiej granicy. Po miesiącu wrócił do domu — twierdził, że niemal całą drogę pokonał pieszo, a część przejechał pociągiem — opowiada.

Tomasz przebywał w rodzinnym warszawskim domu zaledwie kilka dni — znowu wyszedł — starał się wymykać, wtedy gdy reszta rodziny była zajęta albo kiedy po prostu nie było nikogo w domu.

— I tym razem nie wziął dokumentów, ubrań, ani pieniędzy. Nie wracał do domu przez kolejny miesiąc. Kiedy wrócił, wezwaliśmy lekarza — chcieliśmy, by porozmawiał z Tomkiem i sprawdził, co się z nim dzieje… Mój brat w ostatnim czasie bardzo oddalił się od rodziny i znajomych. Oczywiście miał swoje problemy — bardzo przeżywał rozstanie ze swoją byłą dziewczyną — zaczął się izolować. Dla wszystkich bliskich mu osób było to bardzo dziwne — zmienił się nie do poznania — opowiada nasza rozmówczyni.

I dodaje: — Tomek zamknął się w sobie, prawie nie wychodził z pokoju, nie spał nocami… Nie wiemy, co miał w głowie, czy to była depresja? Niestety nie chciał rozmawiać na ten temat nawet z lekarzem, więc nie poznaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Tomasz Rowicki kolejny raz wyszedł z domu pod nieobecność rodziny 7 grudnia 2019 roku. Do dziś nie wiadomo, w którym poszedł kierunku i w co był ubrany. Nie wziął ze sobą ani dokumentów, ani telefonu. Jedyne, co udało się ustalić, to to, że Tomek unika dużych miast i ludzi — najprawdopodobniej podróżuje pieszo leśnymi drogami i lasami.

Jeszcze w lutym 2020 rodzina Tomka dowiedziała się, że ten został zatrzymany na Litwie, nieopodal granicy z Białorusią.

Kolejny sygnał na temat losów mężczyzny przyszedł po roku i dotyczył kwietnia 2020 — Tomek został ponownie zatrzymany i spisany przez litewskie służby, znów przy granicy z Białorusią.

— Tak naprawdę nie wiemy, co się z nim działo i dzieje od kwietnia minionego roku — mówi Agata. — Wiemy, że żył do tego momentu, ale od tej pory jego sytuacja jest jedną wielką niewiadomą. Policja kontaktuje się z władzami litewskimi i białoruskimi, a my czekamy na kolejne wieści. Tomek ma problemy z nadciśnieniem i powinien przyjmować leki, co również bardzo nas martwi — przekazuje siostra zaginionego.

Co chciałaby przekazać bratu?

— Tomek — prosimy — odezwij się, daj znać, że żyjesz, jak sobie radzisz, czy nie potrzebujesz pomocy… Nie martw się, my ciągle czekamy — wracaj do domu lub daj znać, gdzie jesteś — przyjedziemy po ciebie — mówi Agata.

https://m.wm.pl/2021/03/orig/zaginiony-tomasz-rowicki-wiek-w-tym-roku-skonczy-36-lat-wzrost-okolo-185-centymetrow-sylwetka-szczupla-wlosy-ciemny-blond-lysina-na-czubku-glowy-prawdopodobnie-krotko-ostrzyzony-zarost-moze-miec-wasy-i-brode-692664.jpg

Kamila Kornacka
k.kornacka@dziennikelblaski.plKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Susan Benson #3064015 | 194.110.*.* 7 kwi 2021 10:14

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę na ten adres e-mail sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub w WhatsApp pod numerem +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dw #3062467 | 84.171.*.* 13 mar 2021 12:47

  Smutne , szkoda człowieka i rodziny , jedyne co pozwolę sobie napisać , to to , ze rodzina za późno zareagowała na „ dziwne zachowanie „ Tomka , może nie było kogoś , kto by to w swoje ręce wziął , to chory człowiek,wymagający pomoc .Zycze , żeby się cały i zdrowy znalazł .

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ponury #3062454 | 37.30.*.* 13 mar 2021 08:22

  Dużo wcześniej rodzina powinna szukać pomocy u specjalistów [ psychiatrów,psychologów].Przecież to uciekinier -recydywista.Te ucieczki z domu dorosłego mężczyzny zwiastują nieszczęście...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. hmm? #3062451 | 77.115.*.* 13 mar 2021 07:45

  Dużo Polaków z problemami jest w Holandii wielu tam się ukrywa

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)