Dewastacja, włamania i kradzieże. Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny

2021-03-17 13:32:21(ost. akt: 2021-03-17 13:38:32)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Elbląska policja przekazuje informacje na temat zatrzymanych ostatnio w mieście osób. Wszyscy mają coś na sumieniu, a wreszcie przyjdzie pora zapłacić za swoje czyny.

Włamania i kradzieże


Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o włamania i kradzieże do sklepów na terenie Elbląga. Jednemu z nich śledczy udowodnili aż 18 czynów. Obydwaj byli wcześniej karani. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani to mężczyźni w wieku 39 i 25 lat. Zostali zatrzymani na terenie Elbląga. Śledczy udowodnili im włamania i kradzieże do sklepów. Działali pod koniec ubiegłego roku. Ich łupem padał utarg, kosmetyki, papierosy i alkohol. Starszemu mężczyźnie policjanci udowodnili aż 18 czynów. Obydwaj byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dewastacja w Parku Modrzewie


Fot. zdjęcie nadesłane

Na portalu społecznościowym ukazały się zdjęcia poprzewracanych ławek w Parku Modrzewie i informacja o dewastacji. Czytający wpis nie wiedzieli jednak o tym, że policjanci z nocnego patrolu zatrzymali sprawcę tych uszkodzeń.

Sytuacja miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek w elbląskim Parku Modrzewie. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o dewastacji i na miejsce wysłał policyjny patrol. Ten zatrzymał 15-latka, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Dodatkowo na widok nadjeżdżającego patrolu 15-latek zmienił kierunek, w którym szedł. Gdy policjanci sprawdzali jego dane, ten podał się najpierw za… 18-latka, zmieniając jednocześnie prawdziwe imię i nazwisko. Podał policjantom również adres, pod którym rzekomo miał mieszkać, ale jak się okazało, również nie był on prawdziwy. W konsekwencji ustalono jego prawdziwe dane oraz to, że jest on poszukiwany przez policjantów z Malborka, ponieważ uciekł z placówki wychowawczej.

Teraz nieletni wróci do Malborka, a z jego „działalności” w Parku Modrzewie w Elblągu trafi do sądu informacja przygotowana przez policjantów.

KMP Elbląg