Kto wygra w plebiscycie na najpopularniejszą jednostkę OSP? Prowadzi mocna trójka [AKTUALNY RANKING]

2021-03-18 14:20:00(ost. akt: 2021-03-18 14:21:47)

Autor zdjęcia: OSP Markusy

W pierwszej trójce plebiscytu na najpopularniejszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu elbląskiego mamy Markusy, Zwierzno i Krzewsk. Głosowanie trwa, a zwycięzca może być tylko jeden.
Rozmawialiśmy już z faworytami, którzy od dłuższego czasu zajmują czołowe miejsca w rankingu.

Piotr Peplau z jednostki w Markusach powiedział nam, że jednostki OSP to po pierwsze świetnie wyszkolona kadra, wyposażona w nowoczesny sprzęt, pozwalający na realizację naprawdę trudnych zadań ratowniczych.

— Ludzie dostrzegają złożoność zagrożeń, jakim stawiamy czoła, a że wykonujemy nasze zadania profesjonalnie — szanują nas za to. Jesteśmy otwarci na ludzi oraz ich potrzeby, chętnie pomagamy również po służbie, a to przekłada się na wzrost zaufania oraz ogólnej sympatii do formacji, jaką jest OSP — zauważa prezes OSP Markusy.

— Niektórzy z nas jako dzieci marzyli o karierze strażaka, innych wiążą rodzinne wielopokoleniowe tradycje — wszystkie te historie tworzą cały obraz naszej strażackiej rodziny — mówi natomiast Paweł Liedtke, naczelnik OSP Zwierzno.
Ochotników łączy wspólny cel — pomoc drugiemu człowiekowi.

Nie inaczej jest w Krzewsku, ale OSP nie tylko niesie pomoc w sytuacjach zagrożenia, a stanowi też bardzo ważną część lokalnej społeczności.

– Staramy się uczestniczyć w życiu społecznym – w miarę naszych możliwości edukujemy i bierzemy udział w wielu ciekawych inicjatywach. Kiedyś razem z elbląskim Światowidem organizowaliśmy wigilie dla dzieci z gminy, wspieramy też okoliczne sztabiki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odwiedzamy przedszkola i szkoły, gdzie opowiadamy na temat bezpieczeństwa. Dużo tego... W skrócie? Głównym celem, jaki nam przyświeca, jest szeroko pojęte propagowanie bezpieczeństwa – mówi Jola Borkowska z OSP Krzewsk.

***

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczynamy 5 marca. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2020 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.
Wybierzemy także najpopularniejszą w regionie Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz najpopularniejszej Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

RANKING POWIATOWY

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

Regulamin: kliknij tutajKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator #3065232 | 5.173.*.* 20 kwi 2021 22:47

    Tłumy się ekscytują a garstka zbija na nich niezłą kasę.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Operator 112 #3062840 | 78.88.*.* 18 mar 2021 20:34

    W sMarkusach mieszkańcy będą mieli większe rachunki za telefony niż w Krzewsku hehe

    odpowiedz na ten komentarz