Pijany kierowca z zakazem prowadzenia

2021-03-29 11:00:00(ost. akt: 2021-03-29 10:46:15)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi z Elbląga. Policjanci zatrzymali go, jak kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Miał sądowy zakaz prowadzenia.
Interwencja miała miejsce w sobotę (27.03.2021) przy ul. Jaśminowej w Elblągu. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi a4. Kierowca był pijany. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu wydanego w Malborku. 28-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz złamanie zakazu sądowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
- zmniejsza szybkość reakcji
- ogranicza pole widzenia
- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
- powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

KMP Elbląg