Nie dbasz o porządek? Wizyta strażników może słono kosztować

2021-03-29 20:00:00(ost. akt: 2021-03-29 14:10:44)

Autor zdjęcia: Straż Miejska Elbląg

Akcja Posesja rozpoczęła się 15 marca i choć jej przebieg utrudniały warunki atmosferyczne, elbląskim strażnikom miejskim udało się przeprowadzić kontrole czystości w mieście. Prawie 100 miejsc wymagało natychmiastowego uprzątnięcia.
Jak przekazuje Straż Miejska w Elblągu, całe miasto podzielone zostało na 13 rejonów.

Każdy z nich, pod kątem czystości i porządku, sprawdzały zespoły składające się z przedstawicieli straży, spółdzielni mieszkaniowych, pracowników Urzędu Miejskiego i Zarządu Budynków Komunalnych.

W tym roku, w związku z działaniami na rzecz walki z Covid-19, w Akcji Posesja nie uczestniczyli policjanci, ale swoje spostrzeżenia przekazali strażnikom poszczególni dzielnicowi.

Fot. Straż Miejska Elbląg

W związku z przeprowadzanymi kontrolami sporządzona została odpowiednia dokumentacja. Właścicieli terenów udało się ustalić i zostaną oni zobowiązani do przeprowadzenia porządków.

— W wyniku dokonanych działań ujawniono około 100 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia. We wszystkich tych przypadkach właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani przez strażników do usunięcia nieczystości. Rekontrola pokaże, kto zastosował się do zaleceń. W przypadku niezastosowania się do nakazu zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne — przekazują elbląscy strażnicy miejscy.

I dodają: — Wiosna to zdecydowanie ten czas, aby zabrać się za porządki w naszych domach, ale i na naszych podwórkach, w naszych ogrodach. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to nie zwlekajmy z tym dłużej, bo wizyta strażników może nas słono kosztować.

Fot. Straż Miejska Elbląg