Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Samochód z iławskiej jednostki trafił do OSP Pasłęk

2021-04-14 16:00:00 (ost. akt: 2021-04-14 13:35:58)

Autor zdjęcia: Zakład Karny w Iławie

13 kwietnia 2021 r. Zakład Karny w Iławie przekazał pojazd ciężarowy Służby Więziennej w ręce Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Pasłęk.

Kluczyki w dobre ręce
Samochód ciężarowy do 3,5 t, marki Peugeot Boxer, rok produkcji 2008, został przekazany na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Pasłęk. Pojazd służyć będzie celom statutowym strażaków - pomocy drugiemu człowiekowi, ratowaniu życia i zdrowia.

Auto jest w pełni sprawne techniczne i ma stosunkowo niewielki przebieg (162 102 km). Służyło przede wszystkim do celów logistycznych. Funkcjonowanie tak dużej jednostki penitencjarnej, jaką jest Zakład Karny Iławie, wymagało częstych wyjazdów z różnym ładunkiem.

Władze gminy Pasłęk zwróciły się z wnioskiem do władz Zakładu Karnego o nieodpłatne przekazanie samochodu. Wniosek uzyskał akceptację Okręgowego Inspektoratu SW w Olsztynie. Jesteśmy pewni, że auto trafiło w dobre ręce i posłuży zapewne jeszcze parę lat.

Pomoc w pandemii
Oficjalne wręczenie kluczyków do pojazdu odbyło się w obecności Wiesława Śniecikowskiego burmistrza Pasłęka, Mirosława Czyszejuka komendanta gminnego OSP w Pasłęku oraz Macieja Lewczuka prezesa OSP w Stegnach.

Przekazanie nastąpiło w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 października 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa, jednostka przeprowadziła proces wybrakowania ww. pojazdu.

Misja SW
Teraz już w innych barwach, lecz w bliskich nam ideom, rozpocznie nowe życie. Szczególnie w czasie pandemii staramy się wspierać podmioty, które każdego dnia walczą o zdrowie i życie ludzi.

kpt. Amadeusz Socha, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Iławie

Przypomnijmy: Trwa plebiscyt na najpopularniejszą OSP. Głosowanie zakończymy 22 kwietnia 2020 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.
Wybierzemy także najpopularniejszą w regionie Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz najpopularniejszej Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

RANKING POWIATOWY

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

Regulamin: kliknij tutaj


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3064677 | 82.160.*.* 15 kwi 2021 06:54

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monika25

    ! - + odpowiedz na ten komentarz