500 flag dla mieszkańców Pasłęka

2021-04-14 18:00:00(ost. akt: 2021-04-14 14:03:16)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się majówka. Z tej okazji burmistrz Pasłęka postanowił przekazać mieszkańcom flagi, które będą mogli zawieszać na budynkach.
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.

1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie mające na celu uczczenie ludzi pracy i ich codziennego poświęcenia, wysiłku i trudu jaki wkładają w swoją pracę.

2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. Święto Flagi Narodowej to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o najbardziej zaszczytnych kartach historii Polski.

Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku. Była to pierwsza konstytucja w nowożytnej Europie i druga na świecie regulująca podstawowe kwestie społeczno-polityczne, zasady organizacji władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. W latach zaborów stanowiła dobitny dowód wielkości naszego Narodu, przyczyniając się do kształtowania postaw patriotycznych.

Trzy pierwsze dni maja od dawna stanowiły dla Polaków czas, w którym mogli brać udział w różnych uroczystościach patriotycznych i paradach, jednak zbliżające się święta będą inne niż zwykle. Ze względu na panujący na terenie naszego kraju stan epidemii nie będzie możliwe uczczenie tych ważnych dni, spotykając się wspólnie i świętując w sposób, jaki do tej pory każdy z nas przyjmował za coś zupełnie oczywistego.

Mając na uwadze obecną sytuację, zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich o uczczenie tych ważnych świąt poprzez wywieszenie flag narodowych na budynkach instytucji publicznych, zakładów pracy i prywatnych posesjach.

W związku z powyższym pasłęcki samorząd zaprasza mieszkańców naszej gminy po odbiór bezpłatnej flagi narodowej, celem wywieszenia jej z okazji świąt majowych w roku bieżącym, w latach kolejnych oraz przy okazji innych świąt państwowych. Wywieszone flagi będą wyrazem naszego patriotyzmu oraz manifestacją świadomości narodowej.

Z góry serdecznie dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzą na ten apel i włączą się w uczczenie tych ważnych świąt narodowych.

Flagi będzie można odebrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Pasłęku (parter) od dnia 14 kwietnia 2021 r. (środa), w godzinach pracy urzędu, do wyczerpania przygotowanego zapasu flag w liczbie 500 szt.

Wizytę w Urzędzie Miejskim w Pasłęku w celu odbioru flagi, z uwagi na sytuację epidemiczną, należy z wyprzedzeniem umówić telefonicznie pod numerem telefonu (055) 248 20 01 wewnętrzny 17.

Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3064676 | 82.160.*.* 15 kwi 2021 06:54

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monika25

    odpowiedz na ten komentarz