środa, 19 maja 2021. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Ich postawa jest godna naśladowania

2021-04-15 18:00:00 (ost. akt: 2021-04-15 13:24:17)
Kpr. Marcin Sikora i mł. chor. Rafał Steinborn

Kpr. Marcin Sikora i mł. chor. Rafał Steinborn

Autor zdjęcia: Areszt Śledczy w Elblągu

Dwóch funkcjonariuszy z Elbląga zostało docenionych za swoją odwagę i wzorową postawę obywatelską. Czym wyróżnili się Rafał Steinborn i Marcin Sikora?

Jak informuje Areszt Śledczy w Elblągu, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku płk Andrzej Tesarewicz wyróżnił dwóch funkcjonariuszy z elbląskiej jednostki za wykazanie się odwagą i wzorową postawą obywatelską.

Wyróżnienia dla mł. chor. Rafała Steinborn oraz st. kpr. Marcina Sikory wręczył Dyrektor AŚ w Elblągu ppłk Marek Sokół jednocześnie składając gratulacje i podziękowania za godną naśladowania postawę i podjęcie działań ukierunkowanych na ratowanie życia ludzkiego.

Mł. chor. Rafał Steinborn ujął pijanego i agresywnego sprawcę wypadku drogowego, który usiłował uciec po spowodowaniu kolizji na drodze oraz udzielił pomocy poszkodowanej w tym zdarzeniu kobiecie.

Natomiast st. kpr. Marcin Sikora pomógł w schwytaniu przestępcy, który po dokonaniu kradzieży rozbójniczej usiłował zbiec pracownikom ochrony.

Fot. Areszt Śledczy w Elblągu

Nie pierwszy raz funkcjonariusz Służby Więziennej wykazuje się gotowością do reagowania w sytuacjach niebezpiecznych i w sytuacjach łamania prawa lub zagrożenia życia. Nawet poza służbą funkcjonariusz nie przestaje być funkcjonariuszem.

— Jesteśmy dumni, że wśród funkcjonariuszy i pracowników elbląskiego aresztu mamy takich ludzi. Naszym kolegom składamy gratulacje — przekazuje elbląski areszt.

źródło: Areszt Śledczy w Elblągu


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3064973 | 82.160.*.* 17 kwi 2021 09:53

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia : http://panieonline.pl/monika30

    ! - + odpowiedz na ten komentarz