Elbląg tłem kryminału. Spotkanie z Agnieszką Pietrzyk już w środę

2021-04-18 08:00:00(ost. akt: 2021-04-16 11:30:31)

Autor zdjęcia: Biblioteka Elbląska

Agnieszka Pietrzyk cieszy się popularnością i uznaniem nie tylko w swoim rodzinnym Elblągu. W najnowszej, dziewiątej już książce autorki poczytnych kryminałów, do zbrodni dochodzi w małej wsi nad Jeziorem Druzno.
Elbląska pisarka debiutowała w 2008 thrillerem „Obejrzyj się królu”, a każda następna książka sprawiała, że krąg fanów twórczości Agnieszki Pietrzyk rósł.

Skąd czerpie pomysły na kolejne historie?

— Same przychodzą mi do głowy. To nie jest tak, że siedzę i myślę, co tym razem napisać. Wystarczy mi tak naprawdę jedno hasło i wokół niego zaczynam snuć fabułę i mam wrażenie, że ona już sama się układa — wyjaśniała Agnieszka Pietrzyk w ostatniej rozmowie z Biblioteką Elbląską.

I tłumaczyła: — Mam ogólny zarys fabularny i oczywiście muszę znać zakończenie mojej książki, żeby wiedzieć, do czego zmierzam. Natomiast takie elementy jak aspekty historyczne czy wątki z przeszłości, wydobywam w trakcie pisania, aby urozmaicić powieść. Podobnie jest z punktami zwrotnymi, które również pojawiają się w trakcie pracy nad książką.

Agnieszka Pietrzyk udowadnia, że Elbląg i jego okolice idealnie sprawdzają się w roli tła dla niezwykłych i tajemniczych wydarzeń.

Akcja przedostatniej książki Pietrzyk toczy się na Mierzei Wiślanej.

— Miałam ochotę trochę odpocząć od Elbląga, ponieważ akcja czterech moich ostatnich powieści toczyła się właśnie tutaj. Nadal uważam, że moje miasto jest fantastyczną przestrzenią literacką, ale chciałam jednak czegoś nowego — nowego tła dla nowej fabuły — tak o „Nikt się nie dowie” mówiła autorka w 2020.

Ku uciesze wielu fanów, w swoim najnowszym kryminale Agnieszka Pietrzyk znów wraca do Elbląga.

W „Kto czyni zło” poznajemy świeżo zatrudnioną w elbląskiej komendzie policji protokolantkę Urszulę. Kobieta zwalnia się zaraz po tym gdy dochodzi do brutalnego przesłuchania dwudziestolatka podejrzanego o kradzież.

Urszula postanawia założyć własne biuro detektywistyczne kiedy dowiaduje się, że ofiara brutalnych praktyk jednego z inspektorów popełnia samobójstwo.

Wkrótce po pomoc do młodej detektyw zgłasza się kobieta, nękana przez prześladowcę. Urszula nawiązuje z nim kontakt i coraz bardziej angażuje się w nietypową relację.

Licząca ponad czterysta stron książka elbląskiej autorki łączy kolejne intrygujące wątki, a czytelnik nie może się oderwać od lektury. Agnieszka Pietrzyk kolejny raz pokazuje, że nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Autorka opowie o swoim najnowszym kryminalne już w najbliższą środę w rozmowie z Aleksandrą Bułą. Spotkanie transmitowane będzie on-line na facebookowym profilu Biblioteki Elbląskiej 21 kwietnia o 17.

Kamila KornackaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3065054 | 82.160.*.* 18 kwi 2021 12:04

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia :) http://panieonline.pl/monika30

    odpowiedz na ten komentarz