Wjechał samochodem do wody. Udało mu się samodzielnie wydostać

2021-04-18 08:47:55(ost. akt: 2021-04-18 08:59:25)

Autor zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku

Dziś rano jednostki z Elbląga i okolic otrzymały zgłoszenie o samochodzie zanurzonym w wodzie w miejscowości Jezioro (gmina Markusy). Druhowie OSP przeszukiwali pojazd, by pomóc poszkodowanym, ale okazało się, że auto jest puste.
Dziś około godziny 5:30 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego w miejscowości Jezioro. Zgłoszenie wyglądało niezwykle poważnie, informacja mówiła o samochodzie zanurzonym w wodzie, tuż przy zabytkowym moście — przekazuje OSP Krzewsk.

Kiedy dojechali na miejsce zdarzenia, byli tam już ochotnicy z Markus.

— Po przyjeździe na miejsce zdarzenia dostrzegliśmy pojazd zanurzony całkowicie w wodzie i potwierdziliśmy zgłoszenie. Nie mogliśmy jednak stwierdzić, czy ktoś znajduje się w środku. Natychmiast nasi ratownicy, ubrani w stroje wypornościowe, podpłynęli do pojazdu i nurkując w wodzie, zaczęli go przeszukiwać — relacjonuje OSP Markusy.

— Nie znaleźliśmy nikogo we wnętrzu pojazdu — informują druhowie.

I dodają: — Na miejsce w międzyczasie dotarła także jednostka z OSP Krzewsk z łodzią oraz kilka zastępów z PSP w Elblągu, m.in. specjalistyczna grupa wodna z JRG2 oraz ciężki HDS (z żurawiem) z JRG1. Za pomocą wyciągarki jednostki PSP w Elblągu wyciągnięto pojazd z wody na brzeg. Policja zaczęła sprawdzać właściciela pojazdu, a my z pozostałymi jednostkami zajęliśmy się przeszukiwaniem brzegu w okolicy zdarzenia.

Jak się okazuje, według ustaleń policji, kierowca wpadł do wody około drugiej w nocy. Udało mu się samodzielnie wydostać z samochodu i był już w domu.


Więcej zdjęć z akcji tutaj i tutaj.

***


RANKING POWIATOWYKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3065078 | 82.160.*.* 18 kwi 2021 12:07

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia :) http://panieonline.pl/monika30

    odpowiedz na ten komentarz