Słaba gra i porażka Concordii

2021-04-18 11:30:39(ost. akt: 2021-04-18 11:34:50)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Nie powiódł się wyjazd piłkarzom Concordii do Radomia. Elblążanie, tym razem rozegrali słabe spotkanie i przegrali z tamtejszą Bronią 0:3, tracąc wszystkie bramki w drugiej połowie meczu.
• Broń Radom — Concordia Elbląg 3:0 (0:0)

1:0 — Śliwiński (47), 2:0 — Dias (62 karny), 3:0 — Kielak (86)
CONCORDIA: Leszczyński — Piech, Szawara, Maciążek, Bukacki, Drewek (84 Rudziński), Kopka (85 Nestorowicz), Pawłowski (84 Łęcki), Szmydt, Bojas, (88 Willems), Pelc (62 Danowski).

Pierwsza połowa meczu była wyrównana i nie obfitowała w zbyt wiele groźnych sytuacji podbramkowych.

Elblążanie pierwszy strzał na bramkę Broni oddali dopiero w 10 min gry, po uderzeniu Mariusza Pelca.

Dziesięć minut później, to samo uczynił Hubert Piech, ale tym razem piłka przeleciała nad bramką. Drużyna miejscowych miała dogodną sytuację do zmiany wyniku w 30 min gry, ale strzał Przemysława Śliwińskiego, w dobrym stylu obronił Kacper Leszczyński.

Druga część meczu zaczęła się fatalnie dla Concordii, bo już w 47 min Broń wyszła na prowadzenie, po szybkiej kontrze, zakończonej strzałem z pola karnego przez Śliwińskiego.

W 52 min Jakub Bojas mógł doprowadzić do remisu, ale piłka po jego uderzeniu z linii 16 metrów, minimalnie minęła światło bramki. Kwadrans później drużyna z Radomia poprawiła rezultat na 2:0, ze strzału Matheusa Diasa, po problematycznym rzucie karnym.

Tuż przed zakończeniem pojedynku, radomianie wyprowadzili kontrę i będący w sytuacji sam na sam z Leszczyńskim, Michał Kielak, nie zmarnował sytuacji i posłał piłkę do siatki. Tym samym ustalił wynik spotkania.

Był to słaby mecz w wykonaniu gości, którzy tak na dobrą sprawę po przerwie, pomogli gospodarzom w zdobyciu trzech punktów.

Kolejny mecz ligowy Concordia zagra już w środę u siebie o godz. 17 z KS Wasilków.