Puszczasz śmieci z dymem? Spodziewaj się mandatu [ZDJĘCIA]

2021-04-19 14:14:26(ost. akt: 2021-04-19 14:16:45)

Autor zdjęcia: Straż Miejska Elbląg

Straż Miejska w Elblągu informuje o ostatnich interwencjach dotyczących spalania odpadów. Za bezmyślne spalanie plastiku i jakichkolwiek innych odpadów, grozi surowa kara.
W miniony czwartek podczas patrolowania miasta elbląscy strażnicy zareagowali, kiedy z daleka ujrzeli unoszące się w powietrzu kłęby dymu.


Na miejscu okazało się, że ktoś spala bioodpady i inne nieczystości. Sprawca nie poczuł się do winy i odmówił przyjęcia mandatu karnego. — Teraz w gestii sądu pozostaje ukaranie mężczyzny — informuje elbląska Straż Miejska.

Natomiast w sobotę uwagę strażników znów przykuł czarny, śmierdzący, a wręcz gryzący dym wydobywający się z komina jednego z elbląskich zakładów. Kontrola wykazała, że właściciel spalał plastikowe elementy pojazdów. Został ukarany najwyższym przewidzianym w kodeksie mandatem karnym.

Tego samego dnia strażnicy ukarali jeszcze jednego mężczyznę, który spalał firmowe dokumenty na posesji jednego z elbląskich zakładów. Mężczyzna również został ukarany mandatem karnym.

Strażnicy przypominają o zakazie palenia jakichkolwiek odpadów, gdyż zgodnie z obowiązującym prawem jest to wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości do 500 zł lub grzywna do 5 tysięcy zł.