Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Brakuje łóżek w szpitalu wojewódzkim

2021-04-20 12:00:00 (ost. akt: 2021-04-20 08:54:38)
Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła podczas konferencji na temat szczepień

Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła podczas konferencji na temat szczepień

Autor zdjęcia: K

Wojewódzki Szpital Zespolony nie jest przekształcony w covidowy. Nie oznacza to jednak, że nie zdarzają się tam pacjenci zakażeni. O tym, jak wygląda sytuacja w szpitalu opowiedziała Elżbieta Geler, dyrektor.

— Nie jesteśmy szpitalem covidowym, co nie oznacza, że nie trafiają do nas pacjenci zakażeni koronawirusem — mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. — Zdarza się, że pacjenci przychodzą bez objawów i dopiero po trzech, czterech dniach okazuje się, że dana osoba jest zakażona.

Co wtedy trzeba zrobić? Zakażonego pacjenta trzeba odizolować od reszty, wyczyścić i zdezynfekować pomieszczenia. — W związku z tym ciągle nie mamy wystarczająco dużo miejsca do tego, żeby leczyć ludzi — informuje dyrektor. — Ciągle musimy oddziały ograniczać łóżkowo. Na przykład mamy trzydzieści łóżek, za pięć minut jest trzech pacjentów covidowych i musimy zamykać dane sale. Oczywiście my próbujemy wywozić tych pacjentów do szpitali covidowych, ale to chwilę trwa. W rezultacie ta sytuacja powoduje, że w poszczególnych oddziałach jest ciągle zdecydowanie mniej miejsca, niż powinno być.

SOR także jest mocno oblegany. Jak informuje Elżbieta Geleret, tam także zaczyna brakować łóżek. — Staramy się pracować planowo — dodaje. — Ludzie przecież czekają na zabiegi.

— Muszę przyznać też, że ludzie bardzo się boją. Obawy dotyczą tego czy są miejsca, czy będzie można przyjść, czy w szpitalu się nie zarażą — zauważa dyrektor.

Elżbieta Gelert poinformowała, że gdy pandemia się rozpoczynała, to personel szpitala bardzo chorował. — Ciągle była obawa, nie przyjmowaliśmy ludzi. W tej chwili zaszczepiło się 92 proc. załogi i tej obawy już u nas nie ma. Widać, że personel nie choruje, że jest. Te szczepienia rzeczywiście są potrzebne. Tylko właśnie miejsc dla pacjentów nam niestety brakuje.

KKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec Elbląga #3065207 | 77.254.*.* 20 kwi 2021 15:44

    Pani dyrektor wypowiada się pani jako kto ,dyrektor czy polityk ??? bo jeżeli dyrektor to co robi ten chudzielec obok pani , ochroniarz czy może specjalista od wszystkiego

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz