Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Offroadowcy rozpoczynają zmagania w rajdzie RFC Poland

2021-04-21 09:20:14 (ost. akt: 2021-04-21 12:32:52)

Autor zdjęcia: K

80 załóg samochodowych z Polski i nie tylko dziś rozpocznie zmagania na niepowtarzalnych torach przygotowanych na Modrzewinie. Wszystko to za sprawą pierwszej polskiej edycji RFC - rajdu offroadowego. Czego możemy się spodziewać?

Rainforest Challenge (RFC) sięga korzeniami do 1997 roku i jest obecnie najbardziej uznaną na świecie imprezą terenową 4×4, w której co roku uczestniczą załogi z ponad 30 krajów świata. Rainforest Challenge to trzecia na świecie pod kątem wielkości impreza motoryzacyjna, zaraz po Baja 1000 i rajdzie Dakar.

Pierwsza Polska edycja RFC właśnie rozpoczyna się w Elblągu! Ryk silników samochodów offroadowych będzie rozbrzmiewał na elbląskiej Modrzewinie aż do 25 kwietnia.

Przygotowania do rajdu trwały kilkanaście miesięcy. - Działamy od lutego 2020 roku. - mówi Jakub Urbankiewicz, organizator. - Myślę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Wcześniejsze rajdy treningowe były dla nas bardzo ważne i dzięki nim wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Uczestników jest ponad 80. Udało się zaprosić zawodników z zagranicy. Do Elbląga przyjadą goście z Belgii, Słowacji, Ukrainy czy Rosji. Niewielu ich będzie, ale większość deklaruje swoje przybycie za rok. - Może, z uwagi na te doświadczenia, które zdobywamy, to dobrze, że te pierwsze zawody odbędą się w mniej licznej grupie.

Niestety, jak informuje Jakub Urbankiewicz, kibice nie mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu na żywo. - Wszystko natomiast można oglądać online - dodaje. - Sytuacja covidowa zmusza nas do zachowania się w sposób odpowiedzialny, dlatego mamy ochronę, która nie będzie wpuszczała kibiców, mamy tak zaplanowaną bazę, żeby się nie grupować, a odprawy odbywały się zdalnie.

- Marzy mi się, żeby elblążanie za rok mogli przybyć do nas tłumnie. Tory są przygotowane bardzo widowiskowo, co wymagało od nas wiele pracy. Warto to zobaczyć, ale dopiero za rok - kończy Urbankiewicz.

K


Obrazek w tresci