Poniedziałek, 5 czerwca 2023. imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Tak wygląda nowa świetlica wiejska w powiecie elbląskim [ZDJĘCIA]

2021-04-22 16:00:00 (ost. akt: 2021-04-22 11:54:46)

Autor zdjęcia: Gmina Rychliki

Świetlice wiejskie to bardzo ważne miejsca na mapach małych miejscowości. To właśnie one sprzyjają integracji lokalnych społeczności. Nową świetlicą już niebawem będą mogli cieszyć się mieszkańcy Śliwicy w gminie Rychliki. Budynek jest już gotowy.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i trudności wykonawcy z pracownikami i dostawami materiałów, o kilka miesięcy przedłużyła się budowa obiektu świetlicy w miejscowości Śliwica — przekazują władze gminy Rychliki.

I informują: — W zeszły piątek dokonano odbioru technicznego obiektu budowlanego. Procedury formalne zgłoszenia budowy potrwają jeszcze kilka tygodni, jednak sam obiekt jest już całkowicie ukończony zgodnie z zakresem zamówienia.
Nie oznacza to jednak końca prac.


— Potrzebne jest jeszcze zagospodarowanie terenu wokół świetlicy, zapewne wymiana starego ogrodzenia, oraz oczywiście wyposażenie samej świetlicy w meble i sprzęt niezbędny do jej funkcjonowania — przekazuje gmina.

I dodaje: — Mamy nadzieję, że to miejsce będzie żyło i będzie dowodem na to, że warto inwestować w lokalne społeczności. Sołectwo otrzymało nowoczesny obiekt z ogrzewaniem podłogowym, toaletami i aneksem kuchennym, a przede wszystkim z dużą salą, na której będą odbywać się spotkania mieszkańców, imprezy okolicznościowe czy działania aktywności mieszkańców.