Wtorek, 3 sierpnia 2021. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Stare opony oddaj! To nic nie kosztuje! [ZDJĘCIA]

2021-04-22 18:00:00 (ost. akt: 2021-04-22 14:24:34)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

W ostatnim czasie na mniej uczęszczanych ulicach, placach czy działkach na terenie Elbląga możemy spotkać porzucone zużyte opony samochodowe. Niepokojąco wysoka jest skala tego zjawiska.


Opony wykonane są z takiej mieszanki gumowej, która jest nieprzyjazna środowisku - potrafi rozkładać się wiele lat, ale przede wszystkim porzucone opony szpecą swoim wyglądem nasze piękne miasto.

Po wymianie ogumienia wielu kierowców nie wie, co zrobić ze starymi oponami samochodowymi. Pozostawienie opon, a w zasadzie podrzucenie ich komuś wiąże się z ryzykiem, że zostaniemy przyłapani i zapłacimy mandat, a opony i tak zutylizować gdzieś będziemy musieli.

W Elblągu zużyte opony samochodowe możemy bezpłatnie oddać w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Wystarczy przywieźć opony na ul. Mazurską 42 w Elblągu - wypełnić pisemne oświadczenie, że uiściliśmy opłatę za gospodarowanie odpadami oraz że opony nie pochodzą z działalności gospodarczej.

Opony w ilości 4 sztuk/na gospodarstwo domowe/na rok możemy legalnie pozostawić w PSZOK nie narażając się na kary i nie zaśmiecając naszego miasta.

Obsługa placu i zagospodarowanie odpadów przekazanych do PSZOK jest sfinansowane z opłat mieszkańców wniesionych do właściwego urzędu za odbiór odpadów. Swoje opony mogą pozostawić tu również mieszkańcy gminy Elbląg, miasta i gminy Pasłęk, miasta i gminy Tolkmicko, miasta i gminy Młynary oraz gminy Markusy.

Straż Miejska w Elblągu


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janos #3065396 | 78.88.*.* 23 kwi 2021 19:07

    No ale trzeba je zawieźć. A palanty wolą je wyrzucić. O ile ich nikt nie przyłapie to znacznie mniej kłopotów.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz