Start zdominował Ruch [ZDJĘCIA]

2021-05-02 09:16:40(ost. akt: 2021-05-02 10:59:54)

Start Elbląg podejmował ostatni zespół w tabeli Ruch Chorzów i wygrał różnicą dziesięciu bramek. Była to najwyższa wygrana podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy w tym sezonie
• Start Elbląg —Ruch Chorzów 35:25 (16:13)
START: Kepesidou, Pająk — Choromańska 1, Waga 3, Gędłek 1, Bojcić, Szczepanik 4, Pękala 2, Cygan 4, Agović 4, Shupyk 7, Stapurewicz 5, Rancić 4, kary: 8 min.
Najwięcej dla Ruchu: Wilczek 7, Polańska 5, Jasinowska, Jaroszewska,Sójka po 4, kary: 10 min

Elblążanki do meczu przystąpiły bez podstawowej zawodniczki Justyny Świerczek (kontuzja), a mimo to nie miały problemu z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Przed meczem w roli faworyta występowały elblążanki i nie zawiodły. Tak jak zapowiadały wywalczyć trzy punkty, tak też i uczyniły. Początek spotkania był wyrównany i po trzech min gry był remis 2:2. Jak się później okazało, był to ostatni remis w tym meczu. Od tego momentu gospodynie zaczęły grać czujnie w obronie i przy tym szybko w kontrataku i na efekty długo nie trzeba było czekać. Po pięciu golach z rzędu, Start w 7 min wygrywał 6:2. Tę 4-bramkową przewagę (12:8) utrzymywał do 20 min gry. W kolejnych dziesięciu minutach drużyny odpowiadały bramką za bramkę i na 60 sekund przed przerwą elblążanki prowadziły 16:12. Na równo z syreną, gola dla gości zdobyła Karolina Jasinowska i tym samym zmniejszyła różnicę porażki. Po przerwie elblążanki zdominowały chorzowianki. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku, po czterech golach z rzędu: Vanesy Agović 2, Nikoli Szczepanik oraz Barbary Choromańskiej, prowadziły 25:15, a w 51 min 28:17 i było to już "pozamiatane", gdyż Start mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Przewaga elblążanek była na tyle duża, że w końcówce spotkania Andrzej Niewrzawa, rotował składem, a mimo to zespół utrzymał wysoką przewagę i ostatecznie wygrał 35:25. Jest to jest najwyższa wygrana gospodyń w tym sezonie a także największa ilość zdobytych 35 goli. Kolejne spotkanie już w najbliższy piątek Start rozegra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Wyniki 23.kolejki spotkań: Piotrcovia Piotrków Tryb — Perła Lublin 27:26 (12:10), KPR Kobierzyce — Zagłębie Lubin 23:23 (karne 3:1, 10:10), Młyny Stoisław Koszalin — Eurobud JKS Jarosław 28:24 (14:12)