środa, 18 maja 2022. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Elblągu [ZDJĘCIA]

2021-05-10 09:58:50 (ost. akt: 2021-05-10 10:15:10)
 Pierwszego dnia w obiekcie zaszczepi się 240 osób

Pierwszego dnia w obiekcie zaszczepi się 240 osób

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, myślę, że w tym momencie to najlepsza lokalizacja — tak o elbląskim Punkcie Szczepień Powszechnych mówi Tomasz, jeden z pierwszych zaszczepionych w nim pacjentów. Dziś na hali sportowej zaszczepi się 240 osób.

Hala Sportowo-Widowiskowa przy Grunwaldzkiej w Elblągu od dziś funkcjonuje jako punkt szczepień masowych. Pierwszego dnia w obiekcie zaszczepi się 240 osób.

— Wszystko mamy dopięte na ostatni guzik. Szczepionki dojechały na czas, a my jesteśmy spokojni, bo na co dzień szczepimy w szpitalu miejskim, mamy już więc wprawę i doświadczenie — przyznaje koordynatorka szczepień Alina Owczarek.
Punkt działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, a jego personel będzie pracował w systemie zmianowym.


— Mamy zmiany, bo jednak 10 godzin to trochę za długo dla pojedynczego personelu. Jeżeli chodzi o liczbę pracowników, to każdy dzień będzie wyglądał trochę inaczej — w zależności od tego, ile osób się zarejestruje. Na dzisiaj mamy zarejestrowanych 240 osób, więc czynne będzie pięć z siedmiu boksów szczepiących — tłumaczy koordynatorka.

Dziś wypełnione są wszystkie miejsca, ale zdarza się, że w ciągu dnia pojawiają się wolne sloty. Warto wobec tego zapisać się na tzw. listę rezerwowych.

— Istnieje również możliwość zmiany terminu, a co za tym idzie przyspieszenia szczepienia. Mamy podgląd w to, gdzie zapisany jest dany pacjent i możemy anulować jego wizytę i przepisać go do naszego punktu. Szczepimy nie tylko elblążan, pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski — mówi Alina Owczarek.
Pierwszą zaszczepioną w punkcie osobą była pani Izabela i jak przyznaje, nie miała żadnych obaw.

— Jestem alergiczką, musiałam mieć zaświadczenie od alergologa, by móc się zaszczepić. Nic mnie nie bolało, bardzo dobrze się czuję, a sam punkt jest bardzo dobrze zorganizowany. Jestem z Pasłęka, ale tam nie było wolnych miejsc, dlatego przyjechałam właśnie tutaj — mówi pani Izabela.

I dodaje: — Mój układ odpornościowy reaguje reakcją alergiczną przy zachorowaniu na jakąkolwiek wirusówkę, więc wolę nie chorować, poza tym zajmuję się wnukami i muszę być sprawną babcią. Warto się szczepić — chyba każdy chciałby, żeby było w końcu normalnie.

W punkcie przy Grunwaldzkiej zaszczepił się również pan Tomasz.

— Wcześniej zarejestrowałem się do Gdyni, ale zadzwoniłem i udało się mnie bez problemu przenieść do Elbląga. Trochę się stresowałem, ale już po strachu, szczepienie odbyło się kompletnie bezboleśnie. Po odczekaniu zalecanych 15 minut jadę od razu do pracy — mówi elblążanin.

Pan Tomasz przyznaje: — Wierzę, że szczepionki są najbardziej skuteczne, gdy zaszczepi się jak największa liczba osób. Tutaj wszystko idzie bardzo sprawnie — widać, że nie ma tłumów i można byłoby przyjąć jeszcze większą liczbę pacjentów. Wydaje mi się, że w tym momencie punkt przy Grunwaldzkiej to najlepsza lokalizacja.

Na szczepienie w Hali Sportowo-Widowiskowej można rejestrować się przez infolinię 989 i portal pacjent.gov.pl, ale uruchomiono również trzy dodatkowe numery telefonu: 55 221 22 32, 55 221 22 42 i 55 221 22 52.

— Panie z rejestracji nadal funkcjonującego punktu szczepień przy Szpitalu Miejskim mają wgląd również w grafik tego punktu i dzwoniąc do nich, również można się zapisać na Grunwaldzką. Pacjent, który przychodzi tutaj osobiście, jest rejestrowany na miejscu i może mieć nawet takie szczęście, że gdy zwolni się akurat miejsce, zostanie zaszczepiony jeszcze tego samego dnia.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3066247 | 82.160.*.* 11 maj 2021 21:57

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

    ! - + odpowiedz na ten komentarz