Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

To skrzyżowanie spędza sen z powiek kierowcom

2021-05-11 20:00:00 (ost. akt: 2021-05-11 20:57:17)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Ruch drogowy na skrzyżowaniu ulic Legionów, Piłsudskiego, Królewieckiej, szczególnie w godzinach szczytu, jest bardzo utrudniony. Czy jest szansa na wprowadzenie zmian, które polepszyłyby sytuację tego miejsca?

— Jest to bardzo uczęszczana droga przez mieszkańców, którzy jeżdżą tamtędy do prac i szkół — informuje radna Jolanta Janowska. — Rano i w godzinach szczytu tworzą się korki i często niebezpieczne sytuacje. Proponowałam rozwiązania typu sygnalizacja świetlna lub rondo, ale obie były kosztowne. Może zatem stosowne służby poszukają lepszych i tańszych rozwiązań, które ułatwią codzienne życie mieszkańców?

— Problem komunikacyjny tego miejsca jest mi znany — odpowiada Witold Wróblewski, prezydent miasta. W celu jego rozwiązania została zlecona i wykonana dokumentacja projektowa na przebudowę ulicy Królewieckiej w tym obszarze. — Można stwierdzić, że rozwiązanie zaproponowane w opracowanym projekcie jest optymalne, biorąc pod uwagę obecne możliwości dysponowania terenem — informuje prezydent. — Jednak koszty związane z jego realizacją nie są w obecnym czasie możliwe do poniesienia. Nie ma też możliwości podjęcia działań, które byłyby tańsze i rozwiązywałyby problem komunikacyjny tego miejsca.

Jak zaznacza prezydent, rozważane jest natomiast wykonanie połączenia drogowego ulicy Legionów z ulicą Częstochowską, które ułatwiłoby wyjazd do ulicy Królewieckiej. — Będzie ono możliwe do zrealizowania w miarę postępującej zabudowy mieszkaniowej obszaru położonego między tymi ulicami — kończy prezydent.

K


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3066232 | 82.160.*.* 11 maj 2021 21:55

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)