Niedziela, 13 czerwca 2021. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Park Dolinka – aktualnie plac budowy, a nie miejsce rekreacji [ZDJĘCIA]

2021-05-15 13:00:00 (ost. akt: 2021-05-14 12:04:02)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Elbląski samorząd przypomina - w parku Dolinka trwają prace budowlane. Aktualnie nie jest to miejsce, w którym można spędzać wolny czas z uwagi na zagrożenia, jakie mogą nas tam spotkać.


Trwa rewitalizacja Parku Dolinka. Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie kontynuowane są roboty związane z przebudową amfiteatru, ścieżek i instalacji elektrycznych. Rozpoczęły się również prace i montaż urządzeń w obrębie strefy relaksu i strefy seniora 1. Wykonawcy inwestycji robią wszystko, aby zgodnie z umowami – jeszcze w tym roku elblążanie mogli cieszyć się z nowego miejsca wypoczynku i rekreacji.

Aktualnie jednak jest to teren budowy, dlatego apelujemy do mieszkańców, aby z uwagi na bezpieczeństwo zdrowia i życia nie wchodzili do parku. Z uwagi między innymi na bardzo dużą ilość ciężkiego sprzętu budowlanego nie jest to odpowiednie miejsce do opalania się, spacerów, zabaw z dziećmi, czy czworonożnymi pupilami.

W przypadku nieszczęśliwego wypadku ani inwestor, ani wykonawcy nie będą ponosili odpowiedzialności. Przypominamy jednocześnie, że za niestosowanie się do zakazów, mieszkańcom mogą grozić kary porządkowe, które egzekwowane będą przez służby miejskie. Teren budowy jest odpowiednio oznakowany. Niestety taśmy zagradzające oraz znaki są notorycznie niszczone. Raz jeszcze apelujemy więc o rozsądek, byśmy już za kilka miesięcy wspólnie mogli korzystać z uroków Parku Dolinka i atrakcji, które są w nim przygotowywane.

Joanna Urabniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB