środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Za zabicie bezdomnej grozi mu dożywocie. Jest termin rozprawy

2021-05-24 11:25:00 (ost. akt: 2021-05-24 11:25:39)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Do zbrodni, która wstrząsnęła Elblągiem, doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca ubiegłego roku. To właśnie wtedy nienotowany wcześniej Kamil D. gołymi rękoma pozbawił życia bezdomną, którą spotkał przy skrzyżowaniu Rycerskiej z Tysiąclecia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca ubiegłego roku w Elblągu w okolicy skrzyżowania ulic Rycerskiej i Tysiąclecia — na terenie zielonym. Tej nocy pojawiły się tam dwie osoby bezdomne, niemające stałego miejsca zamieszkania — pokrzywdzona razem ze swoim znajomym. Prawdopodobnie chcieli sobie w tym miejscu przygotować nocleg. Na ich nieszczęście w tym samym miejscu pojawił się oskarżony — Kamil D., który wszedł z nimi w dyskusję, na której tle doszło do nieporozumienia. W jego efekcie oskarżony stał się agresywny. Znajomy pokrzywdzonej uciekł z miejsca zdarzenia, natomiast oskarżony całą agresję, która w nim narosła, skierował wobec pokrzywdzonej — nie wiadomo w zasadzie dlaczego, ponieważ nigdy wcześniej tych osób nie znał, było to całkowicie przypadkowe spotkanie — relacjonuje Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Agresja 27-latka wobec pokrzywdzonej przejawiała się tym, że zaczął ją bić pięściami po całym ciele, powodując ciężkie obrażenia w obrębie głowy i tułowia. I to właśnie w wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła.

— Jest to zdarzenie bez racjonalnych dla normalnego człowieka powodów — przyznaje Sławomir Karmowski. — Oskarżony nie był nigdy w przeszłości karany, jest osobą młodą, bo w tym roku skończy 27 lat. Następnego dnia sam zgłosił się na komendę, gdzie przyznał, że dokonał zabójstwa kobiety. Jego słowa zbiegły się z tym, że na komendę zadzwonił przypadkowy przechodzeń, który ujawnił zwłoki pokrzywdzonej — informuje rzecznik prokuratury.

Trudno powiedzieć, czy kobieta przeżyłaby, gdyby pomoc została wezwana od razu na miejsce zdarzenia.

— Na pewno lekarze podjęliby działania, mające na celu ratowanie życia pokrzywdzonej, natomiast trudno przesądzić, czy miałaby szansę na przeżycie — mówi Karmowski.

27-latek złożył obszerne wyjaśnienia i nie kwestionuje swoje sprawstwa — przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W jego wyjaśnieniach trudno jednak znaleźć racjonalny powód działania.

Kamilowi D. za zabójstwo człowieka grozi od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

— Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął 12 maja, zaś termin pierwszej rozprawy to 21 czerwca — poinformował dziś Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #3067120 | 194.110.*.* 25 maj 2021 00:49

    Witam i witam w Spotcap Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Natychmiast otrzymaj odpowiedź Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz