Co jest grane? Repertuar Kina Światowid

2021-05-28 14:00:00(ost. akt: 2021-05-28 14:08:45)

Autor zdjęcia: Materiały Kina Światowid

Kino Światowid zaprasza przed wielki ekran. A wśród kinowych propozycji mnóstwo ciekawych filmów, które zainteresują i małych, i dużych widzów. Sprawdź repertuar.

1. DRUGA POŁOWA


28 maja – 10 czerwca

Fot. Kino Światowid


„Druga połowa” to tchnąca lekkością i świeżością komedia romantyczna z Cezarym Pazurą, Maciejem Musiałem, Marianną Zydek i Jackiem Knapem w rolach głównych. Premierowe seanse w Kinie Światowid od 28 maja do 10 czerwca.

Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowopoznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko – kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” - i chcąc „Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?

Reżyseria: Łukasz Wiśniewski
Obsada: Cezary Pazura, Marianna Zydek, Maciej Musiał, Jacek Knap, Małgorzata Rozenek-Majdan, Joanna Kuberska, Andrzej Grabowski, Leszek Lichota, Piotr Rogucki, Rafał Rutkowski, Ilona Ostrowska, Iwona Bielska, Sławomir Orzechowski
Produkcja: Polska 2021
Czas: 95 min


2. MINARI


29 – 30 maja

Fot. Kino Światowid


29 i 30 maja Kino Światowid zaprasza przedpremierowe pokazy rewelacji tegorocznych Oskarów - "Minari". Za rolę w tym filmie Yuh-jung Youn otrzymała Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa.

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję. Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

Reżyseria: Lee Isaac Chung
Obsada: Steven Yeun, Yeri Han, Youn Yuh-jung, Alan S. Kim, Noel Cho, Will Patton
Produkcja: USA 2020
Czas: 115 min.

3. NOMADLAND


28 maja – 10 czerwca

Fot. Kino Światowid


Od 28 maja do 10 czerwca Kino Światowid zaprasza na pokazy filmu "Nomadland". Produkcja w reżyserii Chloé Zhao zdobyła 3 Oscary m.in. Frances McDormand otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. Nomadland, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

Reżyseria: Chloé Zhao
Obsada: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May, Charlene Swankie
Produkcja: USA 2020
Czas: 108 min

4. Cruella


29 maja – 10 czerwca

Fot. Kino Światowid


Od 29 maja do 10 czerwca Kino Światowid zaprasza na film "Cruella". To opowieść o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon.W tej roli na ekranie zobaczymy zdobywczynię Oscara Emma Stone.

Zdobywczyni Oscara Emma Stone („La La Land”) w roli tytułowej „Cruelli”. Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

Reżyseria: Craig Gillespie
Obsada: Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Kirby Howell-Baptiste, Mark Strong
Produkcja: USA 2021
Czas: 135 min.

5. Krudowie 2


28 maja – 10 czerwca

Fot. Kino Światowid


Od 28 maja do 10 czerwca Kino Światowid zaprasza na kontynuację familijnego hitu o prehistorycznej rodzince Krudów - "Krudowie 2: Nowa era".

Krudowie potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane… z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie. Bettermanowie (z naciskiem na „better”) - ze swoim wyszukanym domkiem na drzewie, niesamowitymi wynalazkami i nawadnianymi hektarami upraw smacznych owoców - znajdują się kilka stopni powyżej Krudów na drabinie ewolucyjnej. Kiedy przyjmują Krudów jako pierwszych gości na świecie, wkrótce narastają napięcia między rodziną jaskiniową a rodziną współczesną. Gdy szanse na dobre relacje wydają się stracone, nowe zagrożenie popchnie obie rodziny do wyjścia poza ów bezpieczny mur i zmusi do zaakceptowania różnic i stworzenia wspólnej przyszłości.


Reżyseria: Chris Sanders, Kirk DeMicco
Produkcja: USA 2020
Czas: 95 min.