Ich prace stworzyły niezwykłą galerię [ZDJĘCIA]

2021-06-01 16:01:00(ost. akt: 2021-06-01 19:21:30)
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę w Olsztynie

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę w Olsztynie

Autor zdjęcia: 4W-MBOT

W minioną sobotę w Olsztynie odbyło się wręczenie nagród w organizowanych przez 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej konkursach. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie i przedszkolaki z Elbląga, Gronowa Górnego, Pasłęka, Godkowa, Braniewa, Pogrodzia, Pakoszy i Płoskini.
Zadaniem uczestników konkursu plastycznego „Szlakiem 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej”, było wykonanie projektu pomnika upamiętniającego działalność 3 Brygady i jej legendarnego Dowódcy. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz kultywowanie pamięci o ppłk. Gracjanie Klaudiuszu Frógu — patronie 4W-MBOT. W tym samym dniu nagrody odebrali także laureaci konkursu „Zawsze gotowi, zawsze blisko — również, by chronić środowisko”, którego celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko wśród dzieci i młodzieży — relacjonuje ppor. Anna Szczepańska, przewodnicząca zespołu ds. Kombatantów 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Wśród laureatów konkursu „Szlakiem 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej” nie zabrakło przedszkolaków z Przedszkola „Kubuś Puchatek” i Przedszkola Miejskiego nr 4 w Braniewie — Darii i Florencji. Wyróżniono również Łucję z elbląskiego przedszkola „Wilki” i Annę z Przedszkola nr 33 w Elblągu.

W kategorii klas 4-5 laureatami zostali: Emilia ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie, Julia z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu i Krzysztof ze Szkoły Podstawowej im. im. 106 Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Pogrodziu. Wśród wyróżnionych znalazł się Szymon ze szkoły w Pogrodziu.

Wyróżnieni w kategorii klas 6-8 to: Joanna i Adam z SP nr 3 im. Senatu RP w Braniewie, Aleksander z SP 14 w Elblągu, Kacper z SP 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Elblągu i Dominik z elbląskiej SP 14.

Jeżeli chodzi o przedszkolaki wyróżnione w konkursie „Zawsze gotowi, zawsze blisko – również, by chronić środowisko”, są to: Jan ze Szkoły Podstawowej w Płoskini, Olaf z Przedszkola nr 6 w Elblągu, Pola z Przedszkola nr 29 w Elblągu, Leon z Przedszkola nr 5 w Elblągu, Maja z Przedszkola nr 21 w Elblągu i Pola z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Braniewie.

Wśród laureatów kategorii klas 1-3 znalazły się Wiktoria i Zofia z SP 9 w Elblągu, oraz Agata z SP nr 3 w Pasłęku.

Wyróżnieni w powyższej kategorii to: Aleksandra, Antoni, Lilia, Nadia i Tatiana z SP 9 w Elblągu, Wiesiu z SP nr 3 w Pasłęku, Antoni z SP 16 w Elblągu, Michał z SP w Pakoszach i Szymon ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku.

Laureaci kategorii klas 4-8 to Julia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym, Amelia i Marcin z SP nr 5 w Braniewie, oraz Sebastian z SP nr 3 w Pasłęku.

A wyróżnieniami pochwalić się mogą: Aleksandra, Olivia i Filip z SP nr 5 w Braniewie, Anna z SP w Godkowie i Wojciech z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu.

— W uroczystości wziął udział Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który wraz z Dowódcą Brygady i współorganizatorami przedsięwzięcia wręczył laureatom nagrody i wyróżnienia. Z nadesłanych prac w obu konkursach powstała wystawa, którą można było obejrzeć podczas uroczystości, a na wszystkich przybyłych gości czekała wojskowa grochówka oraz pokaz uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Gratulujemy wszystkim laureatom i osobom wyróżnionym — przekazuje ppor. Anna Szczepańska.