Festyn charytatywny w Pasłęku już w tę sobotę

2021-06-09 12:00:00(ost. akt: 2021-06-09 13:42:49)
Zabawa w szczytnym celu odbędzie się w pasłęckim Parku Ekologicznym

Zabawa w szczytnym celu odbędzie się w pasłęckim Parku Ekologicznym

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłeku

Pokaz wozów strażackich, atrakcje i liczne konkursy dla małych i dużych — a to wszystko w szczytnym celu. Już w najbliższą sobotę w Pasłęku odbędzie się festiwal charytatywny na rzecz tamtejszej placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Głównym celem zlotu organizowanego przez grupy Elbląg Night Racing i Night Drive Morąg jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej w Pasłęku. Organizatorzy informują, że zbierać będą ręczniki, przybory biurowe, które przydadzą się dzieciom podczas roku szkolnego (takie jak bloki papieru, nożyczki, cyrkle, zeszyty itp.), oraz chemię kosmetyczną i gospodarczą.

To jeszcze nie wszystko. Zbiórka na rzecz placówki opiekuńczo-wychowawczej pokrywać się będzie ze zbiórką na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku — wobec tego warto zabrać ze sobą karmy dla psów i kotów.

Jeżeli chodzi o zasady sanitarne, organizatorzy proszą uczestników o zaopatrzenie się w maseczki ochronne, zachowywanie odpowiedniego dystansu i niezbieranie się w grupach powyżej pięciu osób.

— Podopiecznymi placówki opiekuńczo-wychowawczej „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku, na rzecz której odbędzie się zbiórka, jest w tej chwili 14 dzieci. Główny cel, jaki postawili sobie organizatorzy, to zebranie pieniędzy na wyjazd wakacyjny dla dzieciaków, ale odbędzie się też zbiórka rzeczowa — zarówno na rzecz podopiecznych naszej placówki, jak i dla zwierząt z pasłęckiego schroniska „Psi Raj” — wyjaśnia  Magdalena Paradowska, dyrektorka Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku.

Na miejscu będzie można coś zjeść i zakupić pamiątkowe wlepki, które posłużą jako cegiełki.

— Panowie z grupy Elbląg Night Racing sami do nas przyszli i stwierdzili, że chcą nam pomóc. Jeżeli młodzi ludzie chcą nas wspierać, to oczywiście zapraszamy. Z naszej strony zapewniliśmy, że nasi wychowankowie pomogą w promowaniu festynu, rozwieszając plakaty i roznosząc ulotki dotyczące wydarzenia — mówi pani Magdalena. — Teraz mamy tylko nadzieję, że pogoda dopisze. Cel jest szczytny, a takie inicjatywy należy wspierać — przyznaje nasza rozmówczyni.

— Zbiórka dotyczy tak naprawdę obu okolicznych placówek — tej w Pasłęku i w Zielonce Pasłęckiej — informuje pan Mateusz z Elbląg Night Racing. — Stwierdziliśmy, że warto pomóc — jeżeli my mamy, a inni nie mają, to nie jest do końca fair. Współorganizatorem naszej inicjatywy jest grupa Night Drive Morąg, która już w sobotę razem z nami będzie bawić się w Pasłęku — informuje nasz rozmówca.

Kto może czuć się zaproszony na imprezę? — Wszyscy — odpowiada pan Mateusz. — Odwiedzających Park Ekologiczny w Pasłęku czeka sporo atrakcji — basen z kulkami dla dzieci, gokarty i przeróżne konkursy — zapowiada organizator.

Impreza odbędzie się w sobotę 12 czerwca w Parku Ekologicznym w Pasłęku i potrwa od 14 do 18:30.

kk