Dwa wypadki w miniony weekend. Policjanci apelują o rozwagę

2021-06-14 13:49:15(ost. akt: 2021-06-14 13:52:12)
Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych

Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych

Autor zdjęcia: pixabay

W miniony weekend policjanci z Elbląga odnotowali dwa wypadki drogowe. Trzy osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nikt nie zginął. Policjanci ostrzegają kierowców i zalecają większą uwagę. Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych.
Najwięcej ich przypada na okres wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy i pogoda najbardziej sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek (11 czerwca) w miejscowości Godkowo. 45-latek z Pasłęka jechał motocyklem. Z tyłu miał pasażerkę. Nie zachował bezpiecznej odległości od samochodu, który przed nim jechał. Nie zdążył wyhamować i uderzył w hyundaia. Motocykl przewrócił się. Pasażerka złamała rękę. Trafiła do szpitala. 45-latek miał ogólne potłuczenia. Kierowcy byli trzeźwi.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę (12 czerwca) na ulicy Płk. Dąbka w Elblągu. 72-letnia kierująca renaultem potrąciła na przejściu dla pieszych 56-letniego rowerzystę. Mężczyzna doznał złamania nogi. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Szczegóły wypadków wyjaśnią policyjne dochodzenia.

Policjanci ostrzegają!

Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Jak uświadamiają nam statystyki policyjne, im lepsza pogoda do jazdy, tym służby mają więcej pracy. Najwięcej wypadków przypada na okres wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy i pogoda najbardziej sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności. Podczas słonecznej pogody warto zdjąć nogę z gazu, a na drogach z pewnością będzie bezpieczniej.

KMP Elbląg