Letni Salon Muzyczny rusza w lipcu

2021-06-23 14:03:00(ost. akt: 2021-06-23 08:59:09)
Letni Salon Muzyczny w Bażantarni od lat przyciąga do Elbląga miłośników i miłośniczki sztuki

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni od lat przyciąga do Elbląga miłośników i miłośniczki sztuki

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już w pierwszą niedzielę lipca rusza XXIV edycja Letniego Salonu Muzycznego — Bażantarnia 2021. Cykliczna impreza organizowana w Elblągu to pewność spotkań z muzyką, poezją, teatrem i sztukami plastycznymi na najwyższym poziomie.
Jak przyznają organizatorzy imprezy — Elbląskie Towarzystwo Kulturalne — wyremontowana muszla koncertowa kusi, a to właśnie na jej scenie swoje umiejętności prezentować będą utalentowani artyści.

Pełne pasji i emocji spotkania ze sztuką już od lat przyciągają do Bażantarni nie tylko elblążan. W ubiegłym roku, co prawda w nieco zmienionych przez pandemię okolicznościach, impreza również się odbyła. W 2020 podziwialiśmy na scenie (jeszcze niezmodernizowanej muszli koncertowej) aktorów z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i usłyszeliśmy między innymi piosenki Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego.

A co czeka nas w lipcowe i sierpniowe niedziele tego roku?

Na początek już 4 lipca „Nie wszystko czerwone — Wysocki, Okudżawa” — spektakl oparty na twórczości rosyjskich pieśniarzy z lat 60. I 70. — Władimira Wysockiego i Bułata Okudżawy. Na scenie wystąpią Magdalena Fennig, Artur Hauke, Mikołaj Ostrowski, Dariusz Siastacz i Marcin Tomasik.

Kolejne spotkanie — 11 lipca — to recital Mikołaja Ostrowskiego, zdobywcy Aleksandra 2020 za rolę Mistrza Ceremonii w spektaklu „Cabaret”. Następne niedziele to między innymi spektakle w formie sceny przy stoliku oraz koncert zespołu Plateau.

Tegoroczny Letni Salon Muzyczny zakończy koncert „Muzyka lasem inspirowana” w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Hubertus”, który odbędzie się 22 sierpnia.

Warto dodać, że w galerii pod muszlą będzie można podziwiać prace artystki Alicji Król, realizującej projekt „Żuławy okiem wiedźmy”, o której pisaliśmy tutaj.

Alicja Król zaprezentuje swoje prace w
Fot. Ryszard Biel
Alicja Król zaprezentuje swoje prace w "Galerii pod muszlą"


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #3069395 | 194.110.*.* 23 cze 2021 17:27

    Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli odpowiedź brzmi tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp:  +4915758108767 | i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka Osobista, Pożyczka Biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro i udzielamy pożyczek z niskim oprocentowaniem 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Zdaję sobie sprawę, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub jakiekolwiek inne powody Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i realizować transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz Zapewniamy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Odbierz odpowiedź natychmiast Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!

    odpowiedz na ten komentarz