Co jest grane? Nowości w kinie Światowid!

2021-06-25 20:00:00(ost. akt: 2021-06-24 13:19:58)
Kino Światowid zaprasza na filmowe nowości

Kino Światowid zaprasza na filmowe nowości

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Nie macie jeszcze planów na weekend? A może warto wybrać się do kina? Światowid przygotował dla Was kilka ciekawie zapowiadających się nowości!
MIASTO
Miasto
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Miasto


Groźni gangsterzy, piękne kobiety i atmosfera rodem z klasyki światowego kryminału. Wszystko to w filmie, jakiego w Polsce jeszcze nie było. „Miasto” w Kinie Światowid od 25 czerwca do 8 lipca.

Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem – Wielkim, a Profesorem – twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy śledczy poznaje Piosenkarkę – obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie.

Reżyseria: Marcin Sauter
Obsada: Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka, Robert Więckiewicz, Mirosław Kropielnicki, Piotr Nawrocki, Grzegorz Warchoł, Zdzisław Wardejn, Stanisław Tym
Produkcja: Polska 2021
Czas: 83 min


SZYBCY I WŚCIEKLI 9
Szybcy i wściekli 9
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Szybcy i wściekli 9


Chyba na żaden inny film fani kina akcji nie czekają z takim zniecierpliwieniem! Familia Toretto powróci z nową energią, nowymi pomysłami i – z całą pewnością – w jeszcze bardziej ekscytującym stylu.

Seria "Szybcy i wściekli" przez 20 lat zarobiła już ponad 5 miliardów dolarów na całym świecie. Wkrótce po raz kolejny pójdziemy do kina na film o szybkich i pięknych samochodach.

Dominic prowadzi spokojne życie z Letty i ze swoim synem Brianem. Jednak nadal czyhają na niego różne niebezpieczeństwa. Tym razem Dominic będzie musiał zmierzyć się z duchami własnej przeszłości. Jego ekipa znów połączy siły, żeby pokonać wroga - doskonałego kierowcę Jacoba Toretto, który jest bratem Dominica skłóconym z nim od wielu lat.

Reżyseria: Justin Lin
Obsada: Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris ‘Ludacris’ Bridges, John Cena, Nathalie Emmanuel, Jordana Brewster, Sung Kang, With Helen Mirren, With Kurt Russell, Charlize Theron
Produkcja: USA, 2021
Czas: 142 min.


KAPITAN SZABLOZĘBNY I MAGICZNY DIAMENT
Kapitan szablozębny i magiczny diament
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Kapitan szablozębny i magiczny diament


Kapitan Szablozęby i jego załoga poszukują magicznego diamentu, który – jak głosi legenda – może spełnić każde życzenie. Piraci podejrzewają, że miejsce ukrycia klejnotu znane jest chłopcu o przydomku Paluch. Kiedy porywają go morscy rozbójnicy, na pomoc przychodzi mu jego najlepsza przyjaciółka, Weronika i w męskim przebraniu zaciąga się na statek Kapitana Szablozębego.

Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód, bo na magiczny diament apetyt ma też zły czarownik Maga Khan. Kto pierwszy odnajdzie magiczny skarb i zdobędzie bezcenną moc urzeczywistniania marzeń?
Przekonajcie się sami!

Reżyseria: Marit Moum Aune, Rasmus A. Sivertsen
Produkcja: Norwegia, 2021
Czas: 81 min

Repertuar Kina Światowid znajdziecie tutaj.