Uczniowie "Słowaka" z patronatem Rządowego Centrum Legislacji

2021-07-02 15:45:12(ost. akt: 2021-07-02 15:51:37)
Umowę z prezesem Rządowego Centrum Legislacji podpisała dyrektorka elbląskiego liceum Marzena Bielecka

Umowę z prezesem Rządowego Centrum Legislacji podpisała dyrektorka elbląskiego liceum Marzena Bielecka

Autor zdjęcia: I LO w Elblągu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, którzy będą uczęszczać do klasy o profilu humanistyczno-prawnym w nadchodzącym roku szkolnym, będą mieli okazję zdobyć nowe i cenne doświadczenia.
Dzięki umowie zawartej przez Marzenę Bielecką, dyrektorkę I Liceum Ogólnokształcącego z doktorem Krzysztofem Szczuckim, prezesem Rządowego Centrum Legislacji, uczniowie „Słowaka” zostali objęci honorowym patronatem tej instytucji.

W ramach comiesięcznych spotkań przewidziane są warsztaty z zakresu wstępu do prawoznawstwa, wykłady poszerzające wiedzę o społeczeństwie, debaty oksfordzkie oraz doradztwo w wyborze studiów.

Uczniowie szczególnie zainteresowani tematyką prawniczą będą mieli okazję rozszerzyć swoją wiedzę podczas spotkań i dyskusji z mentorem – praktykiem prawa.

W ramach umowy uczennice i uczniowie będą uczestniczyli m.in. w warsztatach, wykładach i debatach
Fot. I LO w Elblągu
W ramach umowy uczennice i uczniowie będą uczestniczyli m.in. w warsztatach, wykładach i debatach


Prezes Rządowego Centrum Legislacji zaplanował także bezpośrednie spotkania z uczniami. Dodatkowo, podczas wyjazdów do Warszawy, przyszli prawnicy będą mieli okazję zwiedzić Sejm, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, siedziby sądów centralnych oraz innych instytucji państwowych.

Z murów I Liceum Ogólnokształcącego wyszły już pokolenia świetnych prawników. Obecny prezes Rządowego Centrum Legislacji to również absolwent tej szkoły.

Nowa inicjatywa „Słowaka” z pewnością będzie inspiracją i bezcennym doświadczeniem dla kolejnych pokoleń młodzieży, która planuje swoją przyszłą pracę w zawodach związanych z prawem i naukami społecznymi.

Marzena Bielecka
Dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego