środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Pasłęk: ulica Zamkowa będzie zamknięta [ZDJĘCIA]

2021-07-07 12:01:13 (ost. akt: 2021-07-07 10:56:51)

Autor zdjęcia: K

Ulica Zamkowa w Pasłęku od 15 lipca będzie zamknięta. Powód? Zarząd Dróg Powiatowych zabiera się za przebudowę zabytkowego mostu. Prace mogą potrwać nawet 120 dni.


Jak informuje ZDP w Pasłęku, przez lata użytkowania na moście powstały liczne ubytki oraz spękania w ceglanym sklepieniu mostu, które powodują osłabienie obiektu. Dlatego też zdecydowano o modernizacji mostu. Na czym naprawa ma polegać? Na wykonaniu remontu sklepienia. Ze wzmocnieniem konstrukcji płytą odciążającą. Wykonana zostanie także nowa nawierzchnia oraz chodnik na moście.

Na realizację zadania przeznaczono prawie 2 mln zł. z czego prawie 1 mln pochodzi z dofinansowania, otrzymanego w ramach środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu. Obecnie trwa postępowanie przetargowe. Jak dodaje ZDP, 22 czerwca nastąpiło otwarcie ofert. Oferta z najniższą ceną wynosiła prawie 1,5 mln zł. Zarząd Dróg chce podpisać umowę z wykonawcą w połowie lipca.

Obecnie most nie zagraża bezpieczeństwu ruchu publicznego, ale bez wykonania działań naprawczych, jego stan będzie się pogarszał. Zarząd Dróg planuje na czas prac stworzyć objazd. Wstępnie ma on przebiegać przez miejscowość krosno. W chwili obecnej trwa opracowywanie i uzgadnianie projektu tymczasowej organizacji ruchu.

K


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB