Poniedziałek, 27 września 2021. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wakacje Startu się skończyły [ZDJĘCIA]

2021-07-14 11:41:52 (ost. akt: 2021-07-14 11:53:18)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Po sześciu tygodniach przerwy Start Elbląg rozpoczął przygotowania do sezonu 2021/22. Elbląski zespół prowadzi nowy szkoleniowiec, bo 45-letni Marcin Pilch na tym stanowisku zastąpił Andrzeja Niewrzawę.


Przed rozpoczęciem nowego sezonu w elbląskim klubie nastąpiła prawdziwa rewolucja kadrowa. Z drużyną pożegnało się aż dziesięć zawodniczek, w tym wszystkie zagraniczne, z którymi klub nie przedłużył kontraktów. Klub opuściły Serbki: Milica Rancić, Katarina Bojcić oraz Vanessa Agović a także Ukrainki Alona Shupyk, która występować będzie w KPR Kobierzyce, oraz Hanna Jaszczuk (Piotrcovia Piotrków Tryb.). Zabraknie też bramkarki Magdalini Kopesidou, która powróciła do Grecji, a jakby tego było mało, to ze Startem pożegnały się także Joanna Waga i Justyna Świerczek, które od nowego sezonu występować będą w Piotrcovii - czwartym zespole minionego sezonu, natomiast Alicja Pękala wybrała beniaminka (Suzuki Korona Handball Kielce).

- W tym sezonie publiczność elbląska nie zobaczy także Joanny Gędłek, która powróciła do MTS Kwidzyn - informuje wiceprezes elbląskiego klubu Stanisław Tomczyński. - W zespole pozostają: Wioleta Pająk, Barbara Choromańska, Paulina Stapurewicz, Nikola Szczepanik oraz Katarzyna Cygan — dodaje Tomczyński.

Elbląski klub w najbliższym sezonie zdecydowanie postawił na młodzież. W miejsce tych, które odeszły, zakontraktował dziewięć nowych piłkarek ręcznych. Najstarsza z nich to 26 letnia Joanna Wołoszyk (Saint Amand Handball-Francja) a najmłodsza 17-letnia Iga Dworniczak (Varsovia Warszawa). Ponadto nowymi zawodniczkami elbląskiego klubu zostały: Paulina Kopańska (SMS Płock), Nikola Głębocka (KPR Gdynia), Patrycja Kozak (AZS AWF Warszawa), Aleksandra Hypka (Bukowsko-Dopiewski KPR), Wiktoria Kostuch (Varsovia) oraz Wiktoria Tarczyluk i Julia Żarnoch (obie Truso Elbląg). Jest też także nowy trener Marcin Pilch - zastąpił Andrzeja Niewrzawę, który przez sześć sezonów prowadził elbląską drużynę.

- Andrzej Niewrzawa nie rozstaje się jednak z elbląskim klubem, bo będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego - wyjaśnia Tomczyński.

Nowy szkoleniowiec po raz pierwszy w swojej karierze poprowadzi zespół kobiet, bo dotychczas szkolił młodzież w SMS ZPRP Gdańsk, był drugim trenerem reprezentacji Polski B oraz szkoleniowcem współpracującym z reprezentacją Polski juniorów.

- Praca w elbląskim klubie jest dla mnie czymś nowym. Na pewno prowadzenie klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej to nowe wyzwanie i nowe doświadczenia - mówi trener Pilch. - W okresie przygotowawczym pracować będziemy nad siłą i wytrzymałością, nie zapominając o technice. Od 2 do 7 sierpnia drużyna przebywać będzie na zgrupowaniu w Czarnej Wodzie (woj. pomorskie - red.). Natomiast 13 i 14 sierpnia zagramy na turnieju w Piotrkowie Tryb. Poza tym mamy przed sobą jeszcze dwa turnieje w Elblągu (21-22.08 i 28-30.08 - red.). W tym drugim zagramy o puchar marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Start Superligi przewidziany jest na 8 września - kończy elbląski szkoleniowiec.

Jerzy Kuczyński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB