środa, 1 lutego 2023. imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Voo Voo zagrał na dziedzińcu Galerii El w Elblągu [ZDJĘCIA]

2021-07-17 08:18:42 (ost. akt: 2021-07-17 08:34:58)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Legenda polskiej sceny muzycznej — zespół Voo Voo zagrał w piątek (16.07) przed elbląską publicznością. Licznie zebranych słuchaczy nie przestraszył deszcz, który padał kilka chwil przed koncertem.


Deszcz i silny wiatr nie zapowiadały udanego wieczoru. A jednak! Pogoda się uspokoiła i muzycy wyszli na scenę. — To był wspaniały wieczór — mówiła po koncercie jedna z uczestniczek. — W końcu, po tylu miesiącach zamknięcia, mogliśmy z mężem wyjść i posłuchać na żywo muzyki. I to jakiej muzyki! Najwspanialszej na świecie! Jesteśmy fanami Voo Voo!

Spragnieni muzyki melomani zebrali się na dziedzińcu Galerii El. To właśnie tam, zespół dał niepowtarzalny koncert, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci zebranych.

21 kwietnia ukazał się najnowszy album zespołu. To jubileuszowa kompilacja pt. „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową, 35-letnią działalność zespołu. I właśnie z promocją tego albumu muzycy przyjechali do Elbląga.

Na albumie „Nabroiło się (1986-2021)”, znalazły się zremasterowane utwory, doskonale znane wielbicielom grupy, jak również nagrania wcześniej niedostępne. Między innymi pierwsza wersja hymnu WOŚP – Karnawał z ’91 roku oraz nowa wersja utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku zespołu.

Obecnie Voo Voo grają w składzie:
Wojciech Waglewski – gitara, śpiew – autor tekstów, kompozytor, aranżer, lider zespołu;
Mateusz Pospieszalski – saksofony, flet, klarnet basowy, instrumenty klawiszowe, akordeon, śpiew – kompozytor, aranżer;
Karim Martusewicz – kontrabas, gitara basowa – kompozytor, aranżer;
Michał Bryndal – perkusja.

K